3. В Мадрид: Барса отново не прости на Атлетико

В Мадрид: Барса отново не прости на Атлетико

Каталунците вече са 2-ри в Ла Лига след класика, Феликс вкара на „дюшекчиите“

Барселона постигна 5-а последователна победа над Атлетико (Мадрид).

Каталунците спечелиха с 3:0 визитата си XXIX кръг на испанската футболна Ла Лига и вече са втори във временното класиране.

След попадения на Жоао Феликс, Роберт Левандовски и Фермин Лопес те събраха 64 точки, с 2 повече от Жирона, но и с 8 по-малко от лидера Реал (Мадрид).

Атлетико (Мадрид) пък остана с 55 в своя актив на 5-а позиция в подреждането, след втората си поредна шампионатна загуба.

Домакините започнаха по-добре срещата и в 7-ата минута Пабло Бариос можеше да се възползва от грешка на вратаря при изнасянето на топката, но стреля встрани.

В 22-ата минута отново Атлетико имаше шанс, ала Алваро Мората не намери целта, а малко след това шут на Бариос беше блокиран.

След това Барса повиши оборотите и в 35-ата минута Роберт Левандовски центрира към Рафиня, ала неговият удар с глава премина покрай вратата.

В 38-ата минута Илкай Гюндоган изведе Левандовски, който върна топката към Жоао Феликс, за да може португалският национал да я прати в мрежата на бившия си тим и така да даде аванс на Барса – 1:0.

Малко преди почивката наставникът на каталунците Шави Ернандес бе изгонен заради бурни претенции към съдийството.

Въпреки това, второто полувреме започна по най-добрия начин за възпитаниците му.

Те удоиха своя аванс още в 47-ата минута, когато Рафиня се възползва от грешка при изнасянето на топката от домакините и изведе Левандовски.

Полският нападател пое топката с едно докосване и с второто я прати майсторски по диагонала в далечния ъгъл, след което тя срещна гредата и спря в мрежата – 2:0.

В 53-ата минута Тер Стеген блесна с невероятно двойно спасяване. Араухо изби с глава, а Йоренте стреля мощно от въздуха. Все пак стражът на гостите изби, а топката попадна в Мемфис Депай, който отблизо шутира, а германецът се намеси за втори път, за да откаже Атлетико.

Десет минути след това Левандовски имаше добър шанс да вкара още един гол. Той надигра Савич и шутира по земя, но ударът му мина встрани от вратата.

Роберт Левандовски се включи отляво в 65-ата минута. Той изпрати центриране към Фермин Лопес, който се извиси и заби топката в мрежата с глава, за да оформи класическото 3:0 в полза на каталунците.

В 79-ата минута Кунде нахлу отлично в наказателното на домакините. След това опита остър пас към съотборник, но защитник на "дюшекчиите" изчисти ключово.

Шест минути след това Саул Нигес изпусна голово положение. Първо Кореа стреля от малък ъгъл, а Тер Стеген изби, което прати топката именно в Нигес. Влезлият от резервната скамейка шутира, но топката прелетя до левия страничен стълб.

До края повече попадения не паднаха и така Барса продължи победната си серия срещу Атлетико.

Атлетико (Мадрид) – Барселона 0:3
0:1 Жоао Феликс (38)
0:2 Роберт Левандовски (47)
0:3 Фермин Лопес (65)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Атлетико Мадрид: 13. Облак, 20. Витсел, 23. Мандава, 15. Савич, 24. Бариос, 16. Молина, 14. Йоренте, 5. Де Пол, 12. Лино, 17. Рече, 19. Мората;

Треньор: Диего Симеоне;

Барселона: 1. Тер Стеген, 39. Форт, 33. Кубарси, 4. Араухо, 23. Кунде, 20. Роберто, 15. Кристенсен, 22. Гюндоган, 14. Феликс, 9. Левандовски, 11. Рафиня;

Треньор: Шави Ернандес.