3. Историческа загуба за Ботев (Пд) на "Колежа", тимът остава в Европа (ВИДЕО)

Историческа загуба за Ботев (Пд) на "Колежа", тимът остава в Европа (ВИДЕО)

Пълен карък за "канарчетата" при 0:4 от ПАО

Историческа първа загуба претърпя Ботев (Пд) в Европа на своя стадион "Христо Ботев" след шумно 0:4 от Панатинайкос в мач от втори предварителен кръг на Лига Европа.

Пред пълните трибуни на "Колежа" двубоят бе решен още до почивката, когато гостите от Атина вкараха на три пъти, покачвайки общия резултат до 5:1. Втората част пък започна с ново попадение във вратата на Ханс Кристиан Бернат, а за капак треньорът на "жълто-черните" Душан Керкез бе принуден да сменя Антъни Уджа и Андрей Йорданов заради контузии.

Поражението праща носителя на Купата на България в Лигата на конференциите, където родният представител ще срещне Зрински Мостар, елиминирал словенския Браво.

Въпреки страхотната атмосхера на "Колежа" и солидната подкрепа от трибуните, начало на двубоя бе разочароващо за "канарчетата", допуснали ранно попадение.

"Детелините" организираха перфектната атака, след като Филип Младенович намери Джуричич, който продължи към непокрития Александър Йеремееф и нападателят на гостите от няколко метра не сгреши.

Последвалите минути бяха за гостите от Атина, които държаха инициативата и не позволяваха на съперника да приближи до вратата на Бартломей Дронговски.

И все пак "жълто-черните" отговориха подобаващо в средата на полувремето, когато Николай Минков разтресе напречната греда със солиден удар по диагонала.

Лошата новина за Душан Керкез бе инкасираното второ попадение в момент, когато тимът му бе в подем. След изпълнение на фаул, топката попадна във Филип Джуричич, който стреля, а изстрелът намери крака на Антъни Уджа, след което влетя в мрежата на Бернат.

И за да се затвърди впечатлението, че "жълто-черните" нямат ден, новият любимец на феновете Уджа се контузи при една наглед безобидна ситуация, когато неговият съотборник Йонас Там падна върху крака на нападателя.

В добавеното време на първата част отбраната на домакините се пропука по твърде наивен начин и "детелините" вкараха трето попадение, след като Манчини намери на празна врата Джуричич.

Втората част започна с попадение на Йеремееф, изведен зад отбраната на Ботев, но попадението бе отменено заради засада. След дълго разглеждане на ситуацията на ВАР, голът все пак бе признат - 0:4 за гостите от Атина.

Каръкът за домакините продължи и в следващите минути, когато резервата Андрей Йорданов контузи китката си и бе заменен от Янис Карабельов.

А с инкасирането на четвъртото попадение бе повече от ясно, че тонусът и настроението в играта на Ботев окончателно ще огасне, както се и случи. След почивката тимът на Керкез се предаде и остави мачът да се доиграва. В заключителните минути на два пъти Бернат предотврати пето попадение за гръцкия колос.

Ботев Пд - Панатинайкос 0:4
0:1 Йеремееф (6)
0:2 Уджа (34-авт)
0:3 Джуричич (45)
0:4 Йеремееф (50)

Стартови състави:

Ботев Пловдив: 1. Ханс Кристиан Бернат – 27. Сирики Диабате, 19. Антоан Конте, 5. Йонас Там – 17. Николай Минков, 15. Джеймс Ето‘о, 20. Антонио Перера, 40. Кристиан Нвачукву – 10. Ивелин Попов (К) – 11. Антъни Уджа

Панатинайкос: 69. Бартломей Дронговски – 27. Янис Коцирас (К), 15. Сверир Ингасон, 21. Тин Йедвай, 25. Филип Младенович - 55. Уилиан Арао, 16. Адам Гнезда Черин – 17. Даниел Манчини, 11. Анастасиос Бакасетас, 31. Филип Джуричич – 29. Александър Йеремееф
Удинезе обърна Парма от 0:2 като гост