3. Лудогорец оцеля в Грузия, продължава напред! (ВИДЕО)

Лудогорец оцеля в Грузия, продължава напред! (ВИДЕО)

Гол от съблекалнята шокира разградчани, ВАР ги спаси от продължения

Лудогорец достигна втория предварителен кръг на Шампионската лига, въпреки загуба с 0:1 от Динамо Батуми в реванша им от първия етап от квалификациите. Разградчани бяха шокирани с гол още в 3-та минута и през целия мач не успяха да покажат същото ниво като това от първата среща, където победиха с 3:1 и с общ резултат 3:2 продължават напред.

Домакините от Динамо Батуми успяха да вкарат още в 3-ата минута, когато Пата Гудушаури бе изведен с дълго подаване по дясното крило. Той с едно докосване вкара топката в наказателното поле на Лудогорец, където Диниш Алмейда не се намеси по най-добрия начин, а Владимер Мамучашвили не се поколеба да засече с първото си докосване и да реализира.

Натискът на Динамо Батуми продължи в следващите минути. Вандерсон напредна по лявото крило на нападението на домакините и центрира към Хален Блеса, който се сблъска с Ноа Сонко Сундберг и пропусна да играе с топката. Така тя достигна до кратата на Владимер Мамучашвили, който я прати в мрежата. След преразглеждане на ситуацията с ВАР, попадението не бе зачетено заради нарушения срещу Сонко Сундберг.

Пата Гудушаури излезе на чиста голова позиция в 19-ата минута, но Серджо Падт демонстрира страхотен рефлекс и успя да отрази поредния удар към вратата на Лудогорец.

Първото опасно положение за българския шампион дойде в 22-рата минута, когато Рик Джонатан бе изведен по лявото крило, а бразилецът сви топката към точката за изпълнение на дузпа, където Бърнард Текпетей отправи удар, който обаче премина над напречната греда на вратата, пазена от Рикардо Силва.

Якуб Пьотровски отправи удар от средна дистанция в 58-ата минута, но бранител на Динамо Батуми блокира. Последва добавка от страна на Текпетей, но отново футболист на домакините блокира.

Пата Гудушаури отправи опасен изстрел в 60-ата минута от границата на наказателното поле на Лудогорец, но Серджо Падт направи феноменално спасяване, с което запази аванса на своя тим в общия резултат.

Владимер Мамучашвили отправи мощен удар от средна дистанция в 79-ата минута, но не успя да намери очертанията на вратата, пазена от Серджо Падт.

В 88-ата минута Онор Гомис напредна по лявото крило, навлезе в наказателното поле на Лудогорец и стреля по диагонал, а топката рикошира в левия страничен стълб. Последва добавка от страна на Пата Гудушаури, но бранител на разградчани се хвърли пред топката и блокира.

Гомис бе изведен на чиста позиция в четвъртата минута от добавеното време на мача, но Падт демонстрира страхотен рефлекс и отрази отново по феноменален начин.

Динамо Батуми - Лудогорец 1:0
1:0 Мамучашвили 3

Стартови състави:

Динамо Батуми: 16. Рикардо Силва – 35. Реваз Читейшвили, 23. Мамука Кобахидзе, 14. Леван Харабадзе, 25. Вандерсон – 17. Владимер Мамучашвили, 5. Алеф Сантос, 29. Жан Виктор – 27. Пата Гудушаури, 11. Хален Блеса, 7. Онор Гомис

Лудогорец: 1. Серджио Падт – 16. Аслак Фон Витри, 4. Диниш Алмейда, 26. Ноа Сонко Сундберг, 17. Сон – 30. Педро Нареси, 18. Ивайло Чочев, 6. Якуб Пьотровски (К) – 37. Бърнард Текпетей, 99. Руан Секо, 7. Рик Джонатан

Звезда, Лил и Слован Братислава са последните три тима в Шампионска лига (ВИДЕО)