3. Непримирим Лудогорец подчини Карабах насред Баку (ВИДЕО)

Непримирим Лудогорец подчини Карабах насред Баку (ВИДЕО)

Червен картон, контузия и греда не спряха разградчани – 2:1

Лудогорец показа изключителен характер и спечели с 2:1 гостуването си на Карабах от третия квалификационен кръг на Шампионската лига.

Българският футболен хегемон изпитваше сериозни трудности преди почивката в Баку, но след нея демонстрира борбеност и непримиримост, за да ликува с голове на Диниш Алмейда (56) и Кайо Видал (87).

Между тях за азербайджанския шампион се разписа Жуниньо (65), а преди паузата гол на Бахлул Мустафазаде бе отменен заради засада.

След почивката пък, освен попаденията, Лудогорец удари и греда, но за съжаление Бърнард Текпетей се контузи и беше изнесен на носилка, а Квадво Дуа направи фрапантен пропуск.

Наставникът на Карабах направи цели 10 промени в състава си спрямо първия мач от сезона, спечелен с 4:1 във вътрешното първенство, което даде резултат, защото възпитаниците му започнаха вихрено срещата.

Още в 20-ата секунда те нанесоха първия опасен удар, който бе избит в корнер от вратаря Хендрик Бонман.

До 3-ата минута азербайджанският тим осъществи още 3 добри атаки и изпълни общо 2 корнера, но за щастие на Лудогорец до гол не се стигна.

Карабах продължи да е по-активен в следващите минути и в 9-ата Марко Вешович бе близо до гола, след като стреля силно от границата на наказателното поле, но на сантиметри от гредата.

Лудогорец отговори с далечен шут на Бърнард Текпетей, а в 11-ата минута дойде и първото официално предупреждение в срещата. Получи го Хулио Ромао за нарушение в половината на разградчани.

Не след дълго домакините вкараха попадение, след като Бахлул Мустафазаде вкара с глава, но то бе отменено заради засада, която бе маркирана още в реално време.

Това стана в 18-ата минута, а в 20-ата Лудогорец стигна до първия си ъглов удар в срещата, след като изстрел на Пьотровски беше блокиран от защитник.

Впоследствие Лудогорец изравни играта, а в 25-ата минута тя бе прекъсната за кратка почивка заради горещото време в Баку.

Лудогорец стигна до първата си добра възможност в 33-ата минута, след грешка в защитата на домакините, която даде шанс на Квадво Дуа да стреля към опразнената врата по диагонала, ала швейцарският национал бе много неточен.

Минута преди края на първите 45 пък Антон Недялков трябваше да се намесва решително, за да чисти пред голлинията, след опасен пробив отляво и прострелно центриране.

В добавеното време Карабах имаше 2 добри възможности, първо от свободен удар на границата на пеналта, а после и от корнер, но за щастие на разградчани не се възползва.

Така почивката дойде при нулево равенство, от което определено по-доволни бяха футболистите на Лудогорец.

Второто полувреме започна с отличен шанс за разградчани. Текпетей бе намерен непокрит около точката за дузпа, ала стреля твърде силно и над вратата.

Карабах отговори с шут на Жуниньо, но много неточен. В 48-ата минута отново Жуниньо проби по фланга, навлезе в пеналта и стреля опасно, ала Бонман се намеси решително.

Последва сериозен натиск на домакините, довел до 2 блокирани удара и до неоснователни претенции за дузпа след ключова намеса на Недялков.

В 55-ата минута Лудогорец удари греда, след като Кайо Видал стреля с глава и вратарят на домакините успя да отклони топката в напречния стълб.

Само няколко секунди след това обаче българският шампион откри резултата. Това стана в 56-ата минута, когато Сон намери с отлично центриране Диниш Алмейда и той с глава порази целта, за да даде аванс на Лудогорец – 1:0!

За съжаление обаче скоро след това Текпетей получи неприятна контузия и бе изнесен на носилка, което почти сигурно означава, че той ще пропусне реванша в Разград след седмица.

Това сякаш смути „орлите“ и не след дълго те инкасираха гол. След един тъч топката стигна до Жуниньо, който буквално бе на ръба на засадата, но успя да вкара отблизо, а впоследствие VAR показа, че попадението е редовно.

След това нарушенията зачестиха и срещата се изнерви допълнително, предвид високия залог, като двамата наставници извършиха по няколко промени.

В 86-ата минута Квадво Дуа можеше отново да даде аванс на Лудогорец, след като се озова сам срещу вратаря, но стреля в обсега му и Фабиян Бънтик успя да спаси с крак.

Въпреки това, след само няколко секунди гостите все пак отбелязаха така ценния втори гол. Той бе подобен на първия, но дойде от игра, като отново Сон центрира към далечната греда, където Кайо Видал засече с глава за 2:1.

Това стана в 87-ата минута, ала само 2 по-късно именно Видал, който бе заявен за смяна, получи втори жълт картон и беше изгонен.

В даденото от съдиите 7-минутно продължение Карабах натисна сериозно, ала вратарят на Лудогорец показа класа и направи няколко решителни спасявания, за да запази аванса на своите.

Така те очакват далеч по-спокойни реванша в Разград, който ще се проведе от 21:00 часа на 13 август.

Карабах – Лудогорец 1:2
0:1 Диниш Алмейда (56)
1:1 Жуниньо (65)
1:2 Кайо Видал (87)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

КАРАБАХ: 97. Фабиян Бънтик, 29. Марко Вешович, 13. Бахлул Мустафазаде, 81. Кевин Медина, 27. Турал Байрамов, 6. Хулио Ромао, 8. Марко Янкович, 15. Леандро Андраде, 7. Ясин Бензиа, 10. Абдела Зубир, 18. Жуниньо (к);

Резерви: 12. Садиг Мамадзада, 2. Матуеш Силва, 17. Хамиду Кейта, 19. Редон Джиджа, 20. Ричард Алмейда, 24. Алексей Исаев, 30. Аббас Хюсеинов, 44. Елвин Джафаргулиев, 55. Бадави Хюсеинов, 66. Патрик Андраде, 90. Нариман Ахундзаде;

Треньор: Гурбан Гурбанов;

ЛУДОГОРЕЦ: 39. Хендрик Бонман, 17. Сон, 4. Диниш Алмейда, 24. Оливие Вердон, 3. Антон Недялков, 6. Якуб Пьотровски, 23. Дерой Дуарте, 30. Педро Нареси (к), 37. Бърнард Текпетей, 9. Квадво Дуа, 11. Кайо Видал;

Резерви: 1. Серджо Падт, 67. Дамян Христов, 7. Рик Джонатан, 8. Тодор Неделев, 10. Матиас Тисера, 12. Руан Секо, 14. Дени Групер, 15. Едвин Куртулуш, 16. Аслак Фон Витри, 18. Ивайло Чочев, 82. Иван Йорданов, 90. Спас Делев;