3. Отличен Лудогорец надви Динамо Батуми с 3:1 в Разград (ВИДЕО)

Отличен Лудогорец надви Динамо Батуми с 3:1 в Разград (ВИДЕО)

Родният шампион гледа уверено към следващия етап на Шампионската лига

Лудогорец започна участието си в квалификациите за Шампионската лига по отличен начин. Родният шампион взе солиден аванс след успех с 3:1 над Динамо Батуми в първия им мач, изигран в Разград.

"Зелените" играха много по-добре през цялата среща и дори могат да съжаляват, че допуснаха гол, който оставя грузинците в играта преди реванша.

Българският шампион излезе напред в резултата с първата си по-добра голова възможност. „Орлите“ бяха подготвили заучено изпълнение на ъглов удар, с което изненадаха съперника. Тодор Неделев изпълни късо. Топката беше подадена на Рик Джонатан, който с рязко движение се освободи от пазача си и пусна към Бърнард Текпетей. Последва мощен удар по земя – без шансове за вратаря Рикардо Силва.

В средата на първото полувреме Лудогорец пропусна страхотен шанс да удвои преднината си. Текпетей взаимодейства чудесно на двойно подаване със свой съотборник и пусна към Руан Секо. От чиста позиция нападателят стреля в обсега на Силва, който изби.

В 24-ата минута Лудогорец вкара втори гол, като с две подавания матира противниковата защита. Руан Секо беше намерен с дълго подаване в центъра на терена. Той овладя на гърди и се обърна, след което изведе в коридор Рик Джонатан. Той се озова очи в очи с Рикардо Силва и го преодоля, a топката се отби от страничния стълб и попадна в мрежата.

В 62-рата минута по-активната игра на грузинския първенец даде резултат. Динамо съумя да намали изоставането си. Гомис и Жан Виктор разиграха на двойно подаване. Вторият преодоля Текпетей и пусна към Мамучашвили. Цялата отбрана на Лудогорец спря да играе, тъй като сякаш се чу звук от трибуните, наподобяващ съдийски сигнал. Такъв нямаше и Мамучашвили непритесняван прати топката в мрежата зад Падт.

В 72-та минута разградчани успяха да си възвърнат аванса от два гола. Домакините получиха пряк свободен удар, а топката беше заложена фронтално срещу вратата на Силва. Аслак фон Витри завъртя топката над стената и преодоля вратаря за 3:1.

Лудогорец - Динамо Батуми 3:1

1:0 Teкпетей 13
2:0 Рик Джонатан 24
2:1 Мамучашвали 62
3:1 Фон Витри 72

Стартови състави:

ЛУДОГОРЕЦ (4-3-3): 1. Серджио Падт – 16. Аслак Фон Витри, 24. Оливие Вердон, 4. Диниш Алмейда, 3. Антон Недялков (к) – 30. Педро Нареси, 8. Тодор Неделев, 18. Ивайло Чочев – 7. Рик Джонатан, 99. Руан Секо, 37. Бърнард Текпетей