3. Ман Сити вкара още три на Копенхаген (ВИДЕО)

Ман Сити вкара още три на Копенхаген (ВИДЕО)

"Гражданите" без проблем и в реванша, за да победят датчаните с общ резултат от 6:2

Манчестър Сити победи отново с 3:1 Копенхаген и в реванша, за да продължи убедително към 1/4-финалите на Шампионската лига. "Гражданите" вкараха два гола в първите 10 минути, като всички попадения паднаха преди почивката.

Манчестър Сити започна по мечтан начин този мач, след като поведе в резултата още в 5-ата минута. Хулиан Алварес центрира от ъглов удар вляво от вратата на Копенхаген. На близката греда защитата на гостите остави Мануел Аканджи без опека и швейцарецът шутира от воле, пращайки топката в мрежата на Камил Грабара - 1:0 за Ман Сити!

Четири минути след това "Етихад" отново ликуваше! Алварес центрира от корнер вдясно от вратата. На далечната греда Родри стреля с глава, но уцели гредата. Рикоширалата топка обаче стигна до Алварес, който се движеше по диагонала от ъгловото флагче към центъра на терена. Той бе оставен без опека и от десния ъгъл на наказателното поле стреля с десния крак. Камил Грабара сгреши фатално и допусна топката да го преодолее за 2:0 в полза на "гражданите".

Въпреки това, Копенхаген се върна в мача, след като в 29-ата минута осъществи бърза контраатака. Топката стигна до Мохамед Елионуси, който тръгна на пробив от левия фланг към центъра на терена. Стигайки до границата на наказателното поле, той подаде на Ори Оскарсон. Той с пета върна топката към нахлулия в наказателното поле Елионуси и десетката на "лъвовете" вкара гол в мрежата на домакините.

В третата минута от добавеното време на първото полувреме Родри намери Ерлинг Холанд в наказателното поле. Срещу норвежеца имаше двама защитници, но той успя да си спре топката с десния крак и да я нагласи на левия, с който я прати в долния ляв ъгъл на вратата на Копенхаген и така отново покачи разликата в мача на 2 гола.

В 66-ата минута защитата на Сити проспа една ситуация и допусна топката да стигне до Магнус Матсон след пас на Елионуси, но шутът на резервата попадна право в обятията на Едерсон, но в ситуацията имаше засада. До края на срещата "гражданите" не позволиха на гостите да играят с топката за продължително време и логично затвориха сблъсъка с 3:1.

Ман Сити - Копенхаген 3:1