3. В Испания: Майорка спря Реал за сензация на старта (ВИДЕО)

В Испания: Майорка спря Реал за сензация на старта (ВИДЕО)

Мбапе надали ще иска да запомни дебюта си в „Ла Лига“

Майорка посрещна с шампионски шпалир, но изпрати Реал (Мадрид) само с точка след изненадващо 1:1 на старта в „Ла Лига“.

Килиан Мбапе надали ще иска да запомни първия си мач в испанския футболен елит с екипа на Белия балет.

Родриго откри за възпитаниците на Карло Анчелоти, но Муричи изравни след почивката, за да стане изненадата на старта факт.

Домакините започнаха на високи обороти и още в 5-ата минута с удар на Саму Коща показаха на своите именити гости, че няма да им бъде лесно.

Те обаче отговориха на свой ред с повишаване на темпото и в 13-ата минута успяха да открият резултата след карамбол в наказателното поле и шут на Родриго в далечния горен ъгъл.

Попадението смути Майорка и шампионите поеха инициативата като Антонио Рюдигер и отново Родриго пробваха изстрели, но без резултат.

Малко преди края на първата част обаче домакините се активизираха, за което спомогна грешка на вратаря Тибо Куртоа. Той все пак успя да я поправи, за да дойде почивката при аванс на Реал.

Скоро след началото на второто полувреме обаче домакините изравниха. Нападателят им Муричи засече с глава центриране от корнер и изравни в 53-ата минута за 1:1.

След това Реал не можа веднага да намери своя ритъм. Все пак, в 70-ата минута Мбапе стреля опасно и вратарят на Майорка спаси, а после защитник блокира добавката на Родриго.

Развитието на срещата изнерви гостите и края на срещата те дори останаха с човек по-малко.

В добавеното време Ферланд Менди получи директен червен картон за грубо влизане в краката на съперников футболист.

Така Майорка показа на ВИП госта Рафаел Надал, че не само той може да се мери с най-големите, докато Реал взе само точка на старта.

Майорка – Реал (Мадрид) 1:1
0:1 Родриго (13)
1:1 Муричи (53)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Майорка: Грайф, Мафео, Раийо, Валент, Мохика, Маскарей, Саму, Дардер, Асано, Родригес, Муричи;

Реал (Мадрид): Куртоа, Карвахал, Милитао, Рюдигер, Менди, Чуамени, Валверде, Белингам, Родриго, Винисиус, Мбапе;