3. Ливърпул се смили за разгром над Милан

Ливърпул се смили за разгром над Милан

"Сан Сиро" видя загуба с 1:3 и две греди за гостите

Ливърпул постигна първа победа в Шампионска лига след ерата на Юрген Клоп след убедително 3:1 над Милан като гост.

На легендарния "Сан Сиро" началото за "росонерите" бе обещаващо, след като Кристиан Пулишич вкара още в 3-ата минута.

До края на първата част мърсисайдци вдигнаха оборотите и осъществиха пълен обрат, а Мохамед Салах на два пъти удари греда.

По този начин Ливърпул удължи доманацията над италианския гранд, който изпитва сериозни затруднения след треньорската рокада това лято.

Срещата пък бе помрачена от фатален инцидент в часовете преди първия съдийски сигнал, след като привърженик на гостите загина в Бергамо при пътен инцидент.

Дебют за домакините пък направи 19-годишният вратар Лоренцо Ториани, появил се като резерва след почивката след контузия на титуляра Майк Менян.

Двубоят на "Сан Сиро" започна ударно с попадение на Милан още в 3-ата минута. Алваро Мората изведе перфектни Кристиан Пулишич, който нахлу в наказателното поле, след което със силен удар запрати топката в далечния ъгъл.

Постепенно обаче гостите от Острова намериха начин да противодействат, а в 17-ата минута Мохамед Салах разтресе гредата зад Майк Менян.

За да се стигне до 23-ата минута и изравнителното попадение за Ливърпул, дело на Ибрахима Конате. Централният защитник успя да се пребори в наказателното поле и с глава да засече перфектно центриране на Трент Александър-Арнолд.

Само 5 по-късно трибуните на "Сан Сиро" отново замлъкнаха, след като Салах за втори път разтресе гредата с удар от наказателното поле.

Логичното се случи още преди почивката, когато Ливърпул осъществи пълен обрат.

В 41-ата минута след центриране от ъглов удар Върджил ван Дайк, другият централен бранител на гостите, успя да засече с глава на първа греда и да се разпише.

В 50-ата минута Пауло Фонсека, треньорът на Милан, бе принуден да смени вратаря Майк Менян, който още от първата част имаше контузия. На мястото му влезе 19-годишният Лоренцо Ториани, за когото това бе дебют. Проблем се явяваше отсъствието на Марко Спортиело, който също е с травма.

След час игра Алваро Мората имаше претенции за дузпа, каквато не бе отсъдена.

Много скоро след това бърза контраатака през центъра за гостите доведе до трето попадение, след като Гакпо центрира остро в наказателното поле, където Доминик Собослай само сложи крака си, пращайки топката в далечния ъгъл.

До края на срещата Ливърпул диктуваше изцяло събитията на терена, а Арне Слот даде първи минути на новото попълнение Федерико Киеза, който се появи на терена в самия край.

МИЛАН-ЛИВЪРПУЛ 1:3
1:0 Кристиан Пулишич (3)
1:1 Ибрахима Конате (23)
1:2 Върджил ван Дайк (41)
1:3 Доминик Собослай (65)

Милан: 16 Майк Менян, 2 Давиде Калабрия, 21 Страхиня Павлович, 323 Фикайо Томори, 19 Тео Ернандес, 29 Юсуф Фофана, 14 Рейндерс, 11 Кристиан пулишич, 8 Рубен Лофтъс-Чийк, 10 Рафаел Леао, 7 Алваро Мората

Ливърпул: 1 Алисон Бекер, 66 Трент Александър-Арнолд, 5 Ибрахима Конате, 4 Върджил ван Дайк, 21 Костас Цимикас, 38 Райън Гравенберх, 10 Алексис Мак Алистър, 11 Мохамед Салах, 8 Доминик Собослай, 20 Диого Жота, 18 Коди Гакпо