3. ЦСКА 1948 с историческа победа (ВИДЕО)

ЦСКА 1948 с историческа победа (ВИДЕО)

Първи успех в Европа, "червените" вкараха само един гол на Будучност

ЦСКА 1948 записа историческа първа победа в европейските клубни турнири, след като през миналия сезон отпаднаха с 2 загуби от ФКСБ.

Сега обаче „червените“ надиграха категорично, макар да надвиха само с 1:0 черногорския Будучност в мач от втория предварителен кръг на Лигата на конференциите.

Единственото попадение в срещата, която се игра на националния стадион „Васил Левски“ в София, вкара Бирсент Карагарен в края на първото полувреме.

Реваншът е на 1-и август в Подгорица, а който продължи напред след нето ще срещне победителя от двойката Жалгирис – Пафос.

Днес момчетата на Валентин Илиев бяха по-настоятелни и още в 5-ата минута Талис шутира от дистанция, но вратарят Милан Миятович улови.

Осем минути след това Радослав Кирилов получи от Марио Илиевски, но се засуети в наказателното поле и пропусна момента, в който можеше да отправи опасен удар към вратата на гостите от Подгорица.

В 20-ата минута Талис върна Парвиз Умарбаев, който от отлична позиция пропусна да накаже Миятович. След близо половин час игра шут на Неделко Пишчевич беше спасен от бившия страж на Левски Миятович.

В края на първата част "червените" достигнаха до важно попадение. Радослав Кирилов пусна към Симеон Василев и той центрира на главата на Бирсент Карагарен, който откри резултата, след като беше оставен непокрит.

Втората част започна с опит за натиск за гостите, които потърсиха изравнителния гол. Момчета на Валентин Илиев удържаха натиска на Будучност, а в 57-ата минута Умарбаев шутира от дистанция, но Милан Миятович отново спаси вратата си.

В 67-ата минута удар на Карагарен беше избит пред голлинията. Десет минути след това Радослав Кирилов беше изведен сам срещу Миятович, но стражът за пореден път спаси вратата си от второ попадение.

ЦСКА 1948 – Будучност 1:0
1:0 Бирсент Карагарен (44)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЦСКА 1948: 1. Петър Маринов, 19. Стив Фуртадо, 22. Реян Даскалов, 14. Теодор Иванов, 15. Симеон Василев, 28. Неделко Пишчевич, 39. Парвиз Умарбаев, 9. Бирсент Карагарен, 7. Талис, 10. Радослав Кирилов, 40. Марио Илиевски;

Резерви: 33. Алекс Божев, 11. Касиано Бузон, 21. Емил Ценов, 23. Цветомир Цанев, 25. Евгений Сердюк, 26. Ивайло Марков, 31. Том Рапнуи, 58. Марто Бойчев, 61. Октавио Мантека, 91. Райън Бидунга, 92. Пиер-Даниел Нгуинда;

Треньор: Валентин Илиев;

БУДУЧНОСТ:1. Милан Миятович, 3. Драган Гривич, 55. Аднан Ораховац, 33. Владан Аджич, 15. Огнен Гашевич, 30. Андрия Булатович, 14. Милош Брнович, 10. Милан Вукотич, 7. Игор Иванович, 11. Иван Булатович, 18. Петар Грбич;

Резерви: 21. Филип Домазетович, 4. Владимир Перишич, 8. Лука Миркович, 20. Матия Йованович, 23. Андрей Костич, 24. Андрей Камай, 25. Бодин Томашевич, 34. Стефан Дуканович, 36. Петар Вукович, 77. Иван Божович, 93. Зария Ламбулич, 98. Лука Брайович;

Треньор: Иван Бърнович.