3. Наказателна голова акция на Байерн изхвърли "драконите" от Шампионска лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

Баварците разсипаха Порто с 6:1 и записват пореден полуфинал в турнира

Байерн Мюнхен смаза с 6:1 Порто в реванша от четвъртфиналите на Шампионска лига между двата тима и с общ резултат 7:4 се класира за следващата фаза на турнира. През първото полувреме на двубоя игран на „Алианц Арена” имаше един тим и това бе Байерн Мюнхен. Баварците направиха за смях Порто, като нанизаха пет безответни гола и предрешиха изхода на двубоя след само 45 минути игра.

Головата сметка за домакините откри Тиаго в 14-ата минута, а Боатенг удвои осем минути по-късно, заличавайки пасива на своя тим от първия двубой. В 27-ата Левандовски направи резултата класически, а Мюлер бе точен за 4:0 в 36-ата. Левандовски вкара за 5:0 пет минути преди края на първата част. Джаксън Мартинес отбеляза почетно попадение за своя тим в 73-ата, а крайният резултат бе оформен от Шаби Алонсо в 88-ата. Три минути преди края на двубоя Маркано бе изгонен за втори жълт картон ,а треньорът на Порто Хулен Лопетеги също трябваше да догледа двубоя от трибуните, след като бе изгонен в добавеното време. Изразителната победа на баварците бе и своеобразен подарък за треньора Пеп Гуардиола, който записа мач номер 100 начело на немския тим.

Байерн трябваше да заличава два гола пасив от първия двубой, в който загуби с 1:3, и тимът на Пеп Гуардиола показа недвусмислено, че ще търси гола на всяка цена, но едва ли и най-върлите фенове на немския тим са очаквали подобна унищожителна акция на домакините през първата част.

Байерн наложи преса още в първите минути и натика „драконите” в собственото им поле, а организираната защита и стабилната халфова линия на баварците не позволи на гостите да застрашат вратата на Нойер с контраатаки, както в първия сблъсък между двата тима.

В 10-ата минута Левандовски изведе Мюлер отдясно, нападателят напредна и шутира, но Фабиано успя да парира. Топката попадна във връхлитащия на скорост Левандовски, който бе натиснат от бранител и не успя да насочи добре топката, която срещна дясната греда.

При добро разиграване отляво в 14-ата минута Гьотце пусна към Бернат, който веднага центрира в наказателното поле на гостите, където Тиаго Алкантра между двама футболисти на Порто прати с глава топката в мрежата на Фабиано за 1:0.

Гостите изпитваха сериозни затруднения при сблъсъците за високи топки, което си пролича в 22-ата минута, когато след центриране от корнер Бадщубер надскочи всички и отклони към Боатенг, който заби кълбото в долния ляв ъгъл, Фабиано успя да закачи топката, което се оказа недостатъчно и Байерн заличи пасива си в средата на първата част.

Пет минути по-късно Левандовски направи резултата класически, пращайки топката за трети път в мрежата на Фабиано.

Порто бе в шок и единственото, с което успяваха да отговорят футболистите на Хулен Лопетеги бяха груби нарушения, които обаче не биваха санкционирани от главния рефер Мартин Аткинсън.

В 36-ата минута Томас Мюлер шутира силно на метри от големия пеналт, топката се отклони в крака на Бруно Мартинс Инди, което излъга вратаря на Порто и топката посети за четвърти път мрежата на гостите.

Кошмарът за „драконите” стана пълен пет минути преди края на първото полувреме. Мюлер се пребори за топката отляво и намери Левандовски, който необезпокояван от бранителите спря топката и я прати по земя във десния ъгъл за 5:0.

След почивката Гьотце можеше да запише името си сред голмайсторите, но диагоналният му удар мина встрани от вратата за щастие на Фабиано.

Байерн свали оборотите през втората част и при атака на Порто в 73-ата минута Джаксън Мартинес върна едно попадение за гостите. Рикардо Перейра намери Ерера отдясно, мексиканецът веднага центрира към Мартинес, който от непосредствена близост заби с глава топката в мрежата на Нойер за 5:1.

Няколко минути по-късно отбраната на баварците „проспа” нова атака на Порто и Мартинес можеше да вкара втори гол, но ударът му премина встрани от вратата.

Байерн отвърна с почти идентична атака, в която Мюлер отправи диагонален шут, топката обаче се размина на сантиметри от дясната греда.

Маркано получи втори жълт картон в 87-ата минута, след като влезе брутално в краката на Тиаго. Нарушението на Маркано бе на метри от големия пеналт, а зад топката застана Шаби Алонсо, който изпълни брилянтно фаула, пращайки топката за шести път в мрежата на гостите.

В добавеното време треньорът на „драконите” Лопетеги също бе изгонен и догледа двубоя от трибуните на „Алианц Арена”.

Така с общ резултат 7:4 баварците са на полуфиналите на Шампионска лига, жребият за които ще бъде теглен на 24 април.