3. Наполи измъкна трите точки от Сасуоло, ВАР им удари рамо на три пъти (СНИМКИ)

Наполи измъкна трите точки от Сасуоло, ВАР им удари рамо на три пъти (СНИМКИ)

Неаполитанци остават седми на точка зад Милан

Наполи победи като домакин Сасуоло с 2:0 в късния мач от съботната програма на 35-ия кръг в Серия А.

Носителят на Купата на Италия успя да се добере до трите точки, след като три гола на гостите бяха отменени след консултация с ВАР заради засада.

Още в 8-та минута домаините отбелязаха своя гол, след като Хисай изстреля бомбен удар в долния десен ъгъл и стражът на гостите нямаше как да спаси.

Сасуоло обаче показа много добра игра и не склони глава след ранния гол. В 32-та минута Джуричич прати топката в мрежата на Оспина, но ВАР показа, че той е бил в положение на засада.

След почивката в 50-та минута Капуто успя да отбележи гол в мача, но отново ВАР се намеси и отмени втори гол на "неровердите".

Веднага след това Берарди бе близо до гола, но Оспина се намеси отлично и спаси. В 61-та и Берарди отбеляза, но отново ВАР бе кошмарът на гостите, като за трети път попадението беше отменено.

В самия край на срещата Алан стреля отлично от границата на наказателното поле и оформи крайното 2:0.

Така Наполи събра 69 точки, докато Сасуоло са точно зад тях с 48.