3. Наполи на върха в Италия след прагматично 2:0 (ВИДЕО)

Наполи на върха в Италия след прагматично 2:0 (ВИДЕО)

Кварацхелия и Политано вкараха срещу Монца

Наполи оглави временното класиране в италианската футболна Серия А, след като надви гостуващия Монца с 2:0.

Матео Политано (22) и Хвича Кварацхелия (33) вкараха попаденията в срещата от VI кръг на Калчото, след която момчетата на Антонио Конте вече имат 13 точки, с 1 повече от Ювентус.

Партенопеите изиграха доста прагматично срещата и вкараха с първото си положение в 22-ата минута.

Тогава Матео Политано осъществи самостоятелен рейд, който завърши хладнокръвно, а 11 минути по-късно Наполи отбеляза и още един гол чрез другото си крило – звездата на тима Хвича Кварацхелия.

Грузинецът отбеляза във вратата на „бианкоросите“ от броени метри след отбита от вратаря топка.

Малко след почивката Скот Мактомини можеше да направи резултата още по-сериозен, но не сполучи, след което Наполи затвори срещата и спокойно дочака последния съдийски сигнал, за да се поздрави с успеха.