3. Наполи няма спирка! Победи Аталанта и записа 9-а поредна шампионатна победа (ВИДЕО)

Партенопеите изиграха пореден страхотен мач

Наполи победи Аталанта с 2:1 като гост в двубой от 13-ия кръг на Серия А, който противопостави първите два отбора във временното класиране на италианския шампионат. В Бергамо домакините поведоха с гол на Адемола Луукман от дузпа, но попадения на Виктор Осимен и Елиф Елмас донесоха 9-а поредна победа за „партенопеите“ в шампионата.

С успеха тимът на Лучано Спалети дръпна на върха в таблицата, като вече има 35 точки, докато Аталанта остава втори с 27.

Двубоят започна с натиск на домакините, които в 17-ата минута изпълниха ъглов удар. След центрирането на Теун Коопмайнерс, Рафаел Толой стреля с глава, но топката се отклони в ръката на Виктор Осимен.

Затова съдията Маурицио Мариани прегледа ситуацията с ВАР и отсъди дузпа. Зад топката застана Адемола Луукман, който в 19-ата минута бе безпогрешен и порази вратата на Алекс Мерет.

Радостта на бергамаските продължи само 4 минути, тъй като в 23-ата минута Пьотр Желински показа страхотна техника и центрира в наказателното поле, където Виктор Осимен надскочи противниковата защита и с глава прати топката в мрежата.

В 35-ата минута обратът за гостите от Южна Италия стана пълен. Тогава Осимен намери Елиф Елмас в наказателното поле и там северномакедонецът с мощен шут вкара втори гол за Наполи.

Десет минути след началото на второто полувреме Аталанта можеше да изравни, но шут на Адемола Луукман след добавка мина покрай вратата.

В следващите минути хората на Джанпиеро Гасперини опитаха да притиснат „партенопеите“ в тяхната половина, но тимът на Лучано Спалети направи няколко добри контраатаки.

При една от тях в 79-ата минута Джовани Симеоне нахлу в наказателното поле и стреля, но топката профуча покрай левия страничен стълб.

До края на мача „Богинята“ атакуваше повече, но Наполи удържа на натиска и по този начин спечели много важни три точки, с които разликата на върха стана цели 8 точки.

Удинезе обърна Парма от 0:2 като гост