3. Наполи обезглави Торино за място в Топ 4 на Серия "А"(ВИДЕО)

Наполи обезглави Торино за място в Топ 4 на Серия "А"(ВИДЕО)

Домакините откраднаха трите точки за две минути

Наполи спечели с 2:0 гостуването си на Торино от 33-ия кръг на Серия "А". Успехът остави неаполитанците в борбата за топ 4. Тимът се изравни по точки с третия Милан - по 66. "Росонерите" обаче са са мач по-малко. Торино е 16-а позиция с 31 т.

Гостите можеха да поведат още в 10-ата минута, но изстрел на Виктор Осимен мина покрай десния страничен стълб.  Минута по-късно Наполи вече беше напред в резултата. Тимуе Бакайоко премина покрай няколко бранители на "биковете" и отправи мощен шут, с който даде аванс на Наполи - 0:1.

Само две минути по-късно тимът на Дженаро Гатузо удвои аванса си. След прекрасна контраатака Виктор Осимен получи топката, мина покрай защитата на Торино и отблизо вкара топката за втори път във вратата на Салваторе Сиригу.

В 33-ата минута Матео Политано се озова на стрелкова позиция, но изстрелът му от границата на наказателното поле бе блокиран.

Пет минути по-късно Симоне Верди стреля от пряк свободен удар, но Алекс Мерет спаси. В 49-ата Кристиан Ансалди стреля от границата на наказателното поле, но Мерет отново се намеси брилянтно. Малко след това Салваторе Сиригу на два пъти спря Виктор Осимен.

В 61-ата минута Лоренцо Инсиние мина покрай двама играчи на Торино и отправи изстрел, но уцели левия страничен стълб.

Четири минути преди края даденият под наем от Ювентус в Торино Роландо Мандрагора бе изгонен от игра след втори жълт картон.

В 89-ата минута Елиф Елмас можеше да направи резултата за Наполи класически, но ударът му мина на сантиметри от вратата.

Голмайсторът на Байер пропуска мач заради автомобилна катаствофа

Голмайсторът на Байер Леверкузен Виктор Бонифейс ще пропусне гостуването на Брест в сряда в Шампионската лига, тъй като е пострадал при автомобилна катастрофа

Монако е на върха в Шампионската лига (ВИДЕО)

След разгромен домакински успех с 5:1

Гол от корнер вдъхнови Милан за дебютна победа в Шампионска лига (ВИДЕО)

„Росонерите“ биха с 3:1 у дома 10 от Брюж