3. Наполи прекърши Болоня, Антов остана на пейката (ВИДЕО)

Наполи прекърши Болоня, Антов остана на пейката (ВИДЕО)

Пертенопеите победиха с 3:1 на "Стадио Диего Марадона" и се доближиха до топ 4

Наполи прекърши Болоня, Антов остана на пейката  (ВИДЕО)

Наполи победи с 3:1 Болоня в предпоследния мач от 26-ия кръг на Серия А. Пертенопеите се върнаха на победния път след злощастното 3:3 срещу Сасуоло през седмицата, а за гостите Валентин Антов остана на пейката през всички 90 минути.

Първата опасна ситуация в мача бе за домакините. В петата минута Фабиан Руис проби в половината на Болоня, справи се с Данило, влезе отляво в наказателното поле и опита да намери Дрийс Мертенс, но Данило успя да се върне и изчисти в корнер.

В 8-та минута Наполи излезе напред в резултата. Руис комбинира с Пьотр Жиелински пред наказателното поле, който елегантно с пета намери Лоренцо Инсиние, а капитанът на нанесе чудесен удар от движение и прати топката в долния ляв ъгъл на Скорупски – 1:0.

В 25-ата минута Инсине опита да вкара втори гол по подобие на първия, като стреля отграницата на наказателното поле към долния ляв ъгъл на Скорупски, който обаче този път изби в корнер.

Четири минути след това Болоня получи чудесен шанс да изравни резултата, след като Родриго Паласио успя да се измъкне от пазача си и да засече с глава центриране в наказателното поле, но ударът попадна в обсега на Оспина, който спаси.

Две минути след подновяването се стигна и до много дискусионна ситуация. Гостите си помислиха, че са изравнили, след като Паласио се възползва от груба грешка на Оспина, който беше уловил топката и опита да я изрита от границата на наказателното поле, но бе блокиран от нападателя, след което аржентинецът вкара топката в опразнената врата. Съдиите обаче отчетоха, че нападателят е препречил изпълнението на вратаря, макар че Палисио беше на около метър извън пеналтерията, и попадението беше отменено.

В 66-ата минута обаче Наполи стигна до втори гол. Калиду Кулибали изрита топката към центъра, където Жиелински отигра и изведе с едно докосване появилия се като резерва Виктор Осимен. Нигериецът надбяга 36-годишния Данило, навлезе в наказателното поле и с хубав изстрел прати топката във вратата на Скорупски за втори път - 2:0.

В 73-ата минута Болоня все пак върна едно попадение. Оспина затрудни с подаването си Диого Деме, което позволи на Палсио да открадне и топката и я центрира в наказателното поле. На далечната греда Олсен успя да я отклони за Роберто Сориано, който с чудесен изстрел отвъздуха отбеляза за 2:1.

В 77-ата минута обаче Наполи бързо охлади мераците на Болоня с трети гол. Осимен отигра топката с глава към Инсиние. Лоренцо Де Силвестри обаче сгреши, като изчисти топката именно в италианския национал, който се възползва от това, напредна на скорост отляво и от границата на наказателното намери близкия ъгъл на Скорупски за 3:1.

Така Наполи събра 47 точки на шестото място, като е на три точки от топ 4, където Рома е на четвъртата позиция, а пертенопеите имат и мач по-малко. Болоня пък продължава битката си в средата на таблицата и е 12-ти с 28 точки.

Алавес отново не прости на Севиля (ВИДЕО)

Трета поредна победа в съперничеството след 2:1

Ница разгроми Сент Етиен с 8:0 (ВИДЕО)