3. Наполи с класика над Интер (ВИДЕО+СНИМКИ)

Наполи с класика над Интер (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Небесносините” решиха всичко с два бързи гола още в началото

Отборът на Наполи спечели с класическото 3:0 домакинството си на Интер от XV кръг на Серия „А” и по този начин се изравни по точки с четвъртия Лацио, който обаче има мач по-малко.

Гостите от Милано пък останаха с без победа на „Сан Паоло” от 1997 г. насам, след като инкасираха две попадения в първите шест минути.

Още във втората Марек Хамшик технично изведе Хосе Кайехон, който свали с глава топката за Пьотр Желински и той откри резултата с удар в далечния ъгъл.

Не след дълго именно Хамшик се измъкна от засадата и технично преодоля вратаря, за да направи 2:0 още в шестата минута, като този път Желински се превърна в асистент на попадението.

То пък бе под номер 104 за капитана с екипа на неаполитанцигте и го изравни на третото място във вечната голмайсторска ранглиста на „небесносините” с Единсон Кавани.

След това Интер се опита да отговори и мачът бе равностоен до почивката, а малко след нея Лоренцо Инсиние сложи точка на спора.

Италианският национал оформи класическия резултат в 51-ата минута, докато Интер не успя да стигне дори до почетно попадение, макар че

имаше достатъчно положения.

„Нерадзурите” обаче не ги оползотвориха и останаха без победа като гости от края на септември, когато надвиха Емполи с 2:0. След това те изиграха осем визити във всички турнири и загубиха седем от тях.

Така хората на Стефано Пиоли, наследил уволнения Франк де Бур, са с 21 точки в актива си и вече изостават с цели 7 от Наполи.
В Гърция: Десподов няма да напуска ПАОК