3. Национали на България с голове в Полша (ВИДЕО)

Национали на България с голове в Полша (ВИДЕО)

Шльонск и Погон правят шоу с 8 гола

Българските национали Алекс Петков и Симеон Петров вкараха по едно попадение за техния Шльонск, но тимът им допусна драматична загуба като гост с 3:5 от Погон в мач от елита на Полша.

Синът на Милен Петков изведе тима с капитанската лента, докато бившият играч на ЦСКА 1948 се появи като резерва веднага след почивката.

Погон поведе с гол на Фредрик Улвестад, а в 21-ата минута ветеранът Камил Гросици удвои аванса на бившия тим на Спас Делев. Шльонск намали малко по-късно, когато Шварц центрира, а Алекс Петков с глава намали.

Шоуто продължи и през второто полувреме, когато Себастиан Мушолик изравни, а Ефтимос Кулурис върна преднината на Погон.

Александър Горгон бе точен за 4:2, а в 81-ата Матеуш Жуковски намери в наказателното поле Петров, който също се разписа. Точка на спора сложи Кулурис в 89-ата минута.

С успеха Погон се изкачи на 4-о място в класирането с 13 точки, колкото има и Краковия. Шльонск пък няма победа след седмия кръг и е в зоната на изпадащите.

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)

Домакините изпуснаха дузпа

Реал (Мадрид) се озори с Реал Сосиедад, но стигна до успеха след две дузпи (ВИДЕО)