3. Най-лошите дни на Фъргюсън в Юнайтед

Най-лошите дни на Фъргюсън в Юнайтед

"Червените дяволи" са били разгромявани и преди под ръководството на шотландеца, но са ставали шампиони

Мениджърът на Манчестър Юнайтед сър Алекс Фъргюсън описа загубата на „Олд Трафорд” от градския съперник Сити с 1:6 като „най-лошият ден в живота му”.

Представяме ви още шест шампионатни двубоя, в които нещата не се развиват по начина, по който шотландският специалист е искал, но въпреки това след четири от тях „Червените дяволи” са триумфирали с титлата.

Нюкасъл – Ман Юнайтед 5:0, 20 октомври 1996

„Свраките”, водени от Кевин Кийган отнасят Манчестър на „Сейнт Джеймсис Парк”. Въпреки, че Юнайтед бе спечелил „Къмюнити Шийлд” (тогава все още „Чарити Шийлд”) именно срещу Нюкасъл и то с 4:0, на 20 октомври „черно-белите” взеха своя реванш в шампионатен двубой с попадения на Дарън Пийкок, Давид Жинола, Лес Фердинанд, Алън Шийрър и Филип Алберт.

Шампион: Манчестър Юнайтед

Саутхемптън – Ман Юнайтед 6:3, 26 октомври 1996

Само седмица след унижението на „Сейн Джеймсис Парк”, тимът на Алекс Фъргюсън отнесе нов тежък удар. След като Ейал Беркович дава ранна преднина на Саутхемптън, Рой Кийн е изгонен, а  „светците” довършват съперника си с хеттрик на Егил Остенстад и голове на Беркович и Мат Льо Тисие. За гостите от Юнайтед почетни попадения отбелязат Дейвид Бекъм, Дейвид Мей и Пол Скоулс.

Челси – Ман Юнайтед 5:0, 3 октомври 1999

Стражът на Манчестър Масимо Таиби подарява на Гъс Поайе от Челси ранен гол още в първата минута, след което домакините така и не се отдръпнаха и сложиха край на серията от 29 мача без загуба на „Червените дяволи” и то по впечатляващ начин. След като Ники Бът е изгонен за гостите, лондончани им вгорчиха още повече деня с попадения на Поайе, Крис Сътън, Джоди Морис и за да бъде унижението пълно Хенинг Берг си отбелязва автогол.

Ман Юнайтед – Ливърпул 1:4, 14 март 2009

Кристиано Роналдо извежда Юнайтед напред в 23-ата минута, но с голове на Фернандо Торес и Стивън Джерард от дузпа „мърсисайдци” обръщат резултата. 15 минути преди края на срещата Неманя Видич напуска терена с червен картон, а гостите не пропуснаха да се възползват от численото си предимство и довършиха съперника с попадения на Фабио Аурелио и Андреа Досена.

Шампиони: Манчестър Юнайтед

Ман Юнайтед – КПР 1:4, 1 януари 1992

Отборът на Куинс Парк Рейнджърс шокира „Олд Трафорд” повеждайки с 2:0 до 5-ата минута с голове на Анди Синтон и Денис Бейли. Бейли се разписва отново през втората част, придавайки класическо изражение на резултата, а накрая оформя и своя хеттрик, след като Браян Маклеър вече е върнал един гол за Юнайтед.

Шампион: Лийдс

Ман Сити – Ман Юнайтед 5:1, 23 септември 1989

Последния път, когато Сити унижава Юнайтед е на „Мейн Роуд” с два гола на Дейвид Олдфийлд и по един на Тревър Морли, Иън Бишъп и Анди Хинчклиф. Почетното попадение на Марк Хюз едва ли е утешило феновете на „Червените дяволи”. И двата тима обаче завършват в долната половина на таблицата на цели 31 точки от лидера Ливърпул

Шампион: Ливърпул