3. Неостаряващият Франк Лампард изравни Манчестър Сити с лидера Челси (ВИДЕО)

Неостаряващият Франк Лампард изравни Манчестър Сити с лидера Челси (ВИДЕО)

36-годишният Лампард вкара драматичен победен гол, с който Сити надви Съндърланд с 3:2 на "Етихад"

Неостаряващият Франк Лампард подари победа с 3:2 на шампиона Манчестър Сити над Съндърланд у дома в новогодишния 20-и кръг от Висшата лига. След нулева първа част, след почивката се развихри буря от голове – Яя Туре и красива петичка на Йоветич дадоха добър аванс на „гражданите”, но Съндърланд шокиращо се върна в мача с бързи попадения на Родуел и дузпа на Адам Джонсън. Франк Лампард влезе на терена в 70-ата минута и само три по-късно закова с глава в долния ляв ъгъл за крайното 3:2.

С успеха Сити се изравни временно по точки на върха с Челси, който гостува на Тотнъм в лондонско дерби от 19:30 часа.

Манчестър Сити никога не е губил от „черните котки” като домакин във Висшата лига и бе твърд фаворит за мача тази вечер. Отборът на Пойет бе повел в последните 5 мача срещу „небесносините”, които имаха едно наум за скорошните си неуспехи срещу този противник.

Съндърланд се бранеше с по 10 човека през първата част, а Сити почти през цялото време разиграваше безрезултатно в тяхната половина.
Удар на Давид Силва мина встрани, а след това мерникът му бе по-точен, но бившият страж на Сити Костел Пантилимон спаси.

Гостите почти не минаваха центъра и Кабайеро, който пазеше вместо Джо Харт, се намеси само веднъж преди почивката след опасно центриране на Ларсон от пряк свободен удар.

След почивката всичко се промени с гол на Яя Туре в 57-ата минута. Йоветич заложи топката за котдивоареца и той със зверски шут намери неспасяемо горния ъгъл за 1:0.

9 минути по-късно Клиши получи на левия фланг, центрира ниско и Стеван Йоветич на първа греда много ефектно засече с петичка в далечния ъгъл – 2:0.

Кошмарите на Сити от мача с Бърнли (2:2) оживяха след неочаквани две бързи попадения за Съндърланд.

Първо Кабайеро спаси тупалка на Джакерини, но при последвалото центриране Джак Родуел се извиси и засече точно центриране на Ларсон за 2:1 в 68-ата минута.

Хесус Навас нацели греда веднага след центъра, а в ответната атака Били Джоунс бе спънат от Сабалета и гостите получиха дузпа. Бившият „гражданин” Адам Джонсън не сбърка и изравни от бялата точка.

Точно преди дузпата Пелегрини пусна в игра ветерана Франк Лампард и 36-годишната легенда на Челси се оказа ключът към победата. Само три минути след появяването си в игра Лампард, който ще остане в Сити до края на сезона, се пласира отлично пред вратата и прати прецизно с глава в долния ляв ъгъл след пас на Клиши отляво – 3:2.

До края удари на Яя Туре, Лампард и Навас бяха спасени отлично от Пантилимон, а трите точки останаха за шампиона.

Сити и Челси имат по 46 точки, а Съндърланд остава 14-и с 20.