3. Непобедимите (ВИДЕО+СНИМКИ)

Непобедимите (ВИДЕО+СНИМКИ)

Барселона разби деветима от Райо с 5:1 и счупи рекорда на Реал, като остана без загуба в 35 поредни мача

Испанският шампион Барселона продължава да мачка всичко по пътя си.

Каталунците разбиха Райо Валекано с 5:1 в последния мач от XXVII кръг на Примера и подобриха рекорда на големия си съперник Реал Мадрид от 34 срещи без поражение, поставен през сезон 1988/89.

Момчетата на Луис Енрике постигнаха своята шеста поредна победа във всички турнири, за да останат непобедени в 35 последователни двубоя. Те спечелиха 29 от тях, отбелязвайки 107 попадения и допускайки едва 20.

Над всички отново бе голямата звезда Лионел Меси, който наниза хеттрик и вече има 20 гола през 2016 година и то за едва 16 изиграни мача.

Той се разписа още в деветата минута, но попадението му справедливо бе отменено заради засада.

В 22-ата пък вратарят на домакините Хуан Карлос сгреши комично след балонно центриране и Иван Ракитич се възползва, за да открие резултата.

Около 60 секунди по-късно Неймар се откъсна, макар да останаха съмнения за засада, а после върна към непокрития Меси и той направи резултата 2:0.

Развитието на двубоя изнерви домакините и малко преди почивката централният им бранител Диего Йоренте влезе грубо в краката на Ракитич, за което получи директен червен картон.

След почивката на терена имаше само един отбор – този на гостите. В 53-ата минута Меси оформи класиката, макар че четири по-късно Манучо отбеляза почетното попадение за домакините.

В 67-ата минута пък Мануел Итура извърши нарушение, за което получи червен картон, а гостите – правото да изпълнят дузпа. Зад топката застана Луис Суарес, който пропусна.

Деветте останали на терена „пчелички” обаче нямаше как да спрат набезите на каталунците и в крайна сметка получиха още две попадения.

Първо Меси оформи хеттрика си в 72-ата минута, а в 86-ата резервата Арда Туран реализира своя дебютен гол с екипа на Барселона и сложи точка на спора.

Така Барселона отново дръпна с 8 точки пред Атлетико Мадрид на върха в класирането, като вече има 69 точки в своя актив, докато Райо остана с 26 от 27 изиграни мача.

Манчестър Юнайтед плаща огромна неустойка на Тен Хаг при уволнение

Манчестър Юнайтед ще трябва да плати компенсация от около 17.5 милиона паунда на мениджъра Ерик тен Хаг

Байерн сменя Нойер с Алисон?

Бразилският страж на Ливърпул може да поеме към Мюнхен през лятото

Алонсо засипа с похвали Милан преди мача в Шампионската лига

Старши треньорът на Байер Леверкузен сподели очакванията си за предстощия двубой в Шампионската лига

Килиан Мбапе се връща за Реал Мадрид срещу Лил

Френският нападател се е излекувал от контузията си

Байерн Мюнхен си хареса Ди Марко от Интер

Байерн ще иска да замени Алфонсо Дейвис с Федерико Ди Марко през лятото

Ханзи Флик потвърди трансфера на Шчесни в Барселона

Наставникът на Барселона говори преди утрешния мач на каталунците срещу Йънг Бойс в Шампионската лига