3. Несломим Атлетико Мадрид удържа 1:1 на "Ноу Камп" и се качи на трона в Испания (ВИДЕО+СНИМКИ)

Диего Симеоне донесе титлата на "дюшекчиите" за първи път след златната за него и Любо Пенев 1996 г.

Атлетико Мадрид е шампион на Испания за 10-и път! „Дюшекчиите” изстрадаха 1:1 срещу Барселона пред почти 97 000 зрители на „Ноу Камп” в прекия сблъсък за титлата в последния кръг на Ла Лига и прекратиха доминацията на каталунците и Реал Мадрид в първенството. Каталунците пък бяха детронирани в своя храм пред препълнени трибуни.

Диего Симеоне влезе в историята и изведе Атлетико до титлата, въпреки че отборът губеше на почивката и две от звездите на тима – Диего Коща и Арда Туран бяха заменени принудително още през първата част. Алексис Санчес изведе Барса напред в 34-ата минута, но 4 минути след паузата Диего Годин изравни с глава след корнер и прати титлата на „Висенте Калдерон”.

Атлетико печели титлата за първи път след златната 1996 година, когато Любослав Пенев изведе мадридчани до дубъл в Испания. "Дюшекчиите" завършват сезона с 90 точки и запзазиха аванс от 3 пред Барса. "Блаугранас" са втори с 87, колкото има и третия Реал Мадрид, но Барса е с по-добри показатели в преките мачове.

Днес на „Ноу Камп” Неймар изненадващо остана на резервната скамейка, но Пике най-накрая беше напълно здрав, за да започне в центъра на защитата като партньор на Хавиер Масчерасно. Жорди Алба обаче имаше проблеми и беше на пейката, а Адриано действаше като ляв бранител.  В мадридския лагер Диего Коща мина късен фитнес тест и започна като титуляр, а Давид Вия също започна от първата минута срещу бившия си отбор.

Първото полувреме се превърна в истински кошмар за „дюшекчиите”. Пике си изкара жълт картон още в 5-ата минута за нарушение срещу Коке, но оттам насетне започнаха проблемите за гостите.

Контузията на Диего Коща (разтежение) се обади в 16-ата минута и със сълзи на очи голмайсторът напусна терена и беше заменен от Адриан. Остават и големи въпросителни дали Коща ще бъде готов за финала в Шампионска лига срещу Реал Мадрид.

Само три минути по-късно нова контузия покоси гостите. Арда Туран получи удар в областта на хълбока и на негово място се появи Раул Гарсия. Диего Симеоне изглеждаше съкрушен, че изгуби двама от най-добрите си играчи още в преди да са изминали 25 минути игра.

Контузиите и смените малко свалиха темпото, но Алексис Санчес стреля опасно след глава след центриране на Дани Алвеш, а Тибо Куртоа беше на ниво, за да спаси. Алвеш достави ново добро центриране, този път на втора греда, но Педро не успя с глава да насочи добре.

Каталунците натискаха свирепо след двете контузии на Коща и Арда. Усилията им дадоха резултат в 34-ата минута с чудесно изработено попадение. Фабрегас пусна меко в пеналта, Меси свали с гърди за Алексис Санчес и чилиецът от воле успя да промуши в горния десен ъгъл за 1:0 и „Ноу Камп” ликуваше.

До почивката столичани бяха изнервени, но успяха да вкарат и Барса в това русло, като жълти картони получиха Годин, Тиаго, Меси и Бускетс.

Диего Симеоне сякаш бе направил някакво чудо със своя отбор в съблекалнята. Секунди след подновяването на играта Коке намери Давид Вия, който обработи добре топката, но ниският му удар с левия как срещна гредата.

Дани Алвеш и Пинто с общи усилия попречиха на Вия веднага след това, но при последвалия корнер Габи центрира, а Диего Годин се извиси и с глава заби в долния десен ъгъл за 1:1 и титлата лека-полека тръгна към Мадрид, но до края имаше над 40 минути.

Атлетико пресираше отлично след изравнителния гол, знаейки че реми гарантира първото място.

„Ноу Камп” изригна в 64-ата минута, когато една отбита топка попадна у Меси на втора греда и той прати под гредата в мрежата, но страничният съдия правилно маркира засада и помрачи радостта по трибуните.

Тата Мартино пусна Алекс Сонг и Неймар, но те не направиха нищо и не успяха да помогнат на своите. Тибо Куртоа пък запази ремито и чудесно изби мощна тупалка на Дани Алвеш извън наказателното поле.

Коке изпрати много опасно от корнер, топката сякаш спря на голлинията на каталунците и Пинто успя да изчисти.

После Пике опита да спечели дузпа след пас на Адриано и намеса на Годин, но съдията Антонио Матеу непоколебимо показа, че няма нарушение.

Барса показа безсилие в атака и не успя да стигне до гол, като така остана с празни ръце в края на този сезон след загубения финал за Купата на краля и провала в Шампионска лига отново срещу Атлетико. Барселона завършва кампания без трофей за първи път 0т 2008 година насам.

"Дюшекчиите" са на седмото небе и чакат с трепет финала в Шампионска лига на 24 май.

Аугсбург надви Гладбах с 2:1 и взе втората си победа за сезона (ВИДЕО)

Кристоф Щьогер вкара почетният гол за гостите, но той не бе достатъчен за частичен обрат

Погба: Кошмарът свърши

Френският халф наруши мълчанието си около допинг скандала

Наполи мина и през Комо с 3:1, за да оглави Серия А (ВИДЕО)

Новакът успя да стигне до 1:1 на почивката, но капитулира след нея

Спалети обяви националите на Италия за Белгия и Израел

Името Малдини отново ще облече екипа на "Скуадра Адзура"

Артета хвали постоянството на Арсенал

Мениджърът на "топчиите" е доволен от добрата форма на отбора му от старта на сезона