3. Неубедителен Интер взе само точка срещу борещия се за оставане Чезена (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Нерадзурите” са без победа в Серия „А” в три поредни кръга

Отборът на Интер продължава с неубедителното си представяне. Тимът на Роберто Манчини завърши наравно 1:1 при домакинството си на борещия се за оставане Чезена в мач от 27-ия кръг на Серия „А”.

„Нерадзурите” бяха по-активни и пропуснаха две дузини положения, нацелиха и греда, но стигнаха само до едно попадение. Грегоир Дефрел откри резултата в 30-ата минута, а в 48-ата Родриго Паласио изравни за 1:1.

Роберто Манчини трябваше да прави принудителна промяна рано-рано в двубоя. В 24-ата минута Джердан Шакири напуска, а на негово място се появи Матео Ковачич.

При първото по-опасно положение в срещата Чезена поведе. Карбонеро достави прекрасен пас над отбраната на Интер, Дефрел стигна първи до топката, Ханданович бе излязъл малко по-напред и Дефрел с красив прехвърлящ удар даде аванс на Чезена.

„Нерадзурите” започнаха много силно втората част, а Манчини пусна и Подолски на мястото на Кузманович. Две минути след подновяването на играта красиво попадение на Мауро Икарди със задна ножица бе отменено поради засада.

Само минута по-късно обаче Паласио изравни. Икарди центрира отдясно, Паласио се измъкна и засече топката на първа греда. Леали сложи ръка на пътя на топката, но ударът бе от много близо и не успя да го спре.

Малко по-късно Додо претендираше, че е блъснат в гръб в наказателното поле на Чезена, но съдията замълча. В ответната атака Дефрел остана сам срещу Ханданович, но словенският страж умело излезе и се хвърли в краката му.

Интер продължи да атакува и в 55-ата страхотен шут на Подолски срещна напречната греда. Минути по-късно германецът имаше нов подобен шанс, но прати топката в ръцете на Леали.

Манчини трябваше да направи още една принудителна смяна, след като и Додо получи травма. На негово място се появи Давиде Сантон.

До края Подолски пробва още два-три удара от дистанция, но и те не намериха целта. Така, Интер вече няма победа в три поредни кръга в Серия „А”. Тимът на Роберто Манчини събра 37 точки и временно измести Торино от осмата позиция. Чезена пък взе важна точица в борбата си за оцеляване, като вече има 21 и така се изравни с 18-ия Каляри.

Северна Ирландия повика нападател за мача с България

Селекционерът на националния отбор на Северна Ирландия Майкъл О'Нийл повика снощи още един нападател за предстоящите два мача от турнира на УЕФА Лига на Нациите