3. Невероятен Арсенал сътвори невиждан подвиг срещу Рединг и продължава напред за Кепитъл Уан Къп (ВИДЕО)

"Артилеристите" губеха от "кралските поданици" с 0:4, но въпреки това се добраха до успех със 7:5 след продължения

Рединг и Арсенал сътвориха изключително интересен спектакъл в сблъсъка помежду им от осминафиналите на турнира Кепитъл Уан Къп. „Артилеристите” надвиха „кралските поданици” със 7:5 след продължения, а развитието на срещата бе повече от вълнуващо. Двубоят се проведе на „Мадейски Стейдиъм”, а редовното време на мача приключи при равенство 4:4.

Домакините от Рединг успяха да поведат с 4:0 до 37-ата минута. Въпреки изоставането си от четири попадения, до края на редовното време Арсенал показа добра игра и успя да възстанови равенството, като попадението за „артилеристите” за 4:4 падна в 5-ата минута на даденото от съдията продължение на двубоя. Така се наложи да бъдат изиграни две продължения по 15 минути, в първото от които „артилеристите” достигнаха до гол и поведоха с 5:4. Рединг обаче изравни в 116-ата минута и така резултатът стана 5:5. Това обаче не бе всичко – в добавеното време на второто продължение „артилеристите” достигнаха до още два гола и по този начин спечелиха със 7:5, а така успяха и да си осигурят място на четвъртфиналите на Кепитъл Уан Къп.

С хеттрик за Арсенал в мача срещу Рединг се отчете Тио Уолкът.

Иначе "кралските поданици” поведоха с 1:0 в 12-ата минута, когато Джейсън Робъртс успя да се разпише във вратата на Дамиан Мартинес, който бе получил шанс за изява. В 18-ата минута Рединг поведе с 2:0, след като топката бе центрирана в наказателното поле, а Лоран Косчелни в опита си да я изчисти, я прати в собствената си врата.

Силните изяви на домакините продължиха и в 20-ата минута Микеле Лейджъртууд отбеляза трети гол за Рединг, след като нанесе хубав изстрел към вратата на Арсенал, а стражът на гостите не успя да избие кълбото по най-добрия начин и то влетя в мрежата му. Ноел Хънт пък се разписа с глава в 37-ата минута и по този начин резултатът стана 4:0. Във 2-ата минута на даденото от съдията продължение на първата част „артилеристите” успяха да върнат един гол – точен за 1:4 бе Тио Уолкът.

Влезлият в игра в 62-ата минута нападател Оливие Жури успя да намали на 2:4 в 64-ата, след като с глава забоде кълбото във вратата на Адам Федеричи. Резултатът стана 3:4 в 89-ата минута, когато Лоран Косчелни прати кълбото в противниковата врата и така върна отбора си в мача. В продължението на срещата Арсенал се опита да достигне до равенството и успя да достигне до четвърти гол в 5-ата минута на добавеното време, когато Тио Уолкът бе точен за 4:4.

Така се наложи да бъдат изиграни две продължения по 15 минути, за да бъде определен победителят от двубоя. В 103-ата минута на срещата Маруан Шамак успя да изведе „артилестите” с гол напред, след като с хубав удар прати кълбото в долния десен ъгъл на вратата на Рединг. „Кралските поданици” обаче не се предадоха и успяха да отбележат пети гол в 116-ата минута - Павел Погребняк от няколко метра успя с глава да забоде кълбото в мрежата на гостите и да направи резултата 5:5.

Арсенал успя да отбележи шести гол в 1-ата минута от добавеното време на второто продължение – Андрей Аршавин нанесе силен изстрел, който бе блокиран от Ники Шори на голлинията, но кълбото отиде право в Тио Уолкът, който със силен удар отбеляза за 6:5. Две минути по-късно бе оформено и крайното 7:5 – автор на седмото попадение за Арсенал бе Маруан Шамак, който успя с хубав прехвърлящ удар да прати топката във вратата на Рединг.

Така „артилеристите” надвиха „кралските поданици” със 7:5 след продължения и ще играят на четвъртфиналите на Кепитъл Уан Къп, докато Рединг отпада от надпреварата.

Рединг – Арсенал 4:4 (5:7 след продължения)
12’ 1:0 Робъртс
18’ 2:0 Косчелни (автогол)
20’ 3:0 Лейджъртууд
37’ 4:0 Хънт
45+2’ 4:1 Уолкът
64’ 4:2 Жиру
89’ 4:3 Косчелни
90+5’ 4:4 Уолкът
103’ 4:5 Шамак
116’ 5:5 Погребняк