3. Невероятно, но факт: Чивас отнесе европейския клубен шампион Барселона (видео)

Невероятно, но факт: Чивас отнесе европейския клубен шампион Барселона (видео)

Мексиканците вкараха 3 гола за 12 минути,като разпиляха отбраната на каталунците

Европейският клубен шампион и първенец в Испания Барселона усети вкуса на поражението за втори път в рамките на няколко дни. Каталунците загубиха от мексиканския Чивас Гуадалахара с 1:4 пред 70 080 зрители на „Сън лайф стейдиъм” в двубой, игран късно снощи в Южна Флорида. Преди това тимът на Гуардиола падна от Манчестър Юнайтед с 1:2.

Чивас успяха да се вдигнат през второто полувреме и за 12 минути вкараха 3 гола, като по този начин претопиха изоставането си от 1 гол, дело на Давид Вия в 3-ата минута от началото на двубоя. Жерар Пике изведе съотборника си със страхотен пас, той преодоля вратаря Луис Микел с лекота и на откри резултата.

Головата фиеста за мексиканците започна в 60-ата минута. Марко Фабиан отправи истинска бомба от сериозна дистанция и не остави никакви шансове на резервния страж на Барса Пинто. Каталунците нямаха време да реагират и само 120 секунди по-късно Омар Арелано проби по дясното крило и намери в наказателното поле, където голмайсторът Фабиан вкара по уникален начин след изпълнение на странична ножица.

Джовани Касияс напълно отчая момчетата на Пеп Гуардиола в 72-ата минута. Хесус Санчес се откъсна отдясно и намери в пеналта непокрития Касияс, който напълно необезпокояван сам срещу Пинто направи резултата 3:1.

Разгромното и крайно 4:1 оформи Хосе Вердузко в последната минута на добавеното време. След изпълнение на ъглов удар топката не бе добре изчистена, тя попадна на крака на Вердузко и той с топовен удар от точката за изпълнение на дузпа сложи точка на мача.

Барселона – Чивас 1:4

1:0 Вия (3)

1:1 Фабиан (60)

1:2 Фабиан (62)

1:3 Касияс (72)

1:4 Вердузко (94)

Съставът на Барселона: Пинто, Пике (46-Бускетс), Дос Сантос, Фонтас (32-Серхи Гомес-62-Еспиноса), Абидал (62-Муниеса-74-Адриано), Чави (46-Иниеста), Кейта (76-Балиу), Тиаго (62-Армандо), Кармона (62-Риверола), Куенса (62-Деулофеу), Вия (46-Педро).

Проблемите за Алаба продължават

Дейвид Алаба няма да се възстанови от контузията си в коляното до януари

Разкриха причината за смъртта на Балдок

Причината за смъртта на Джордж Балдок е удавяне

Северна Ирландия повика нападател за мача с България

Селекционерът на националния отбор на Северна Ирландия Майкъл О'Нийл повика снощи още един нападател за предстоящите два мача от турнира на УЕФА Лига на Нациите