3. НЕВИЖДАНА ДРАМА: „Жълтата подводница“ потъна в 121-ата минута (ВИДЕО)

НЕВИЖДАНА ДРАМА: „Жълтата подводница“ потъна в 121-ата минута (ВИДЕО)

Резерва прати Леванте на полуфинал за Купата на краля с гол секунди преди дузпите

Леванте се класира по възможно най-драматичния начин за полуфиналите на турнира за Купата на краля в Испания.

Това стана след победа с минималното 1:0 и гол в добавеното време на второто продължение срещу гостуващия Виляреал.

Двата отбора не си вкараха попадения в редовните 90 минути, така че се стигна до продължения, а секунди преди да се наложи двата отбора да си бият дузпи, домакините нанесоха своя удар.

Той бе дело на Роджър Марти Салвадор, който се разписа в 121-ата минута, след като се появи на терена като резерва в 66-ата.

Голът бе десети през сезона за 30-годишния испанец, който реализира и за победата с 2:1 над Реал (Мадрид) в събота, след като пропусна дузпа в Мадрид.

Така той за втори пореден път се превърна в герой за Леванте и прати „прилепите“ на полуфиналите, за които във вторник се класира Севиля.

Последните два участника в следващата фаза ще станат ясни след срещите Гранада – Барселона и Бетис – Атлетик Билбао.