3. Неймар и Меси бележат при погром на Барса със 7:1 над Тайланд (ВИДЕО+СНИМКИ)

Неймар и Меси бележат при погром на Барса със 7:1 над Тайланд (ВИДЕО+СНИМКИ)

Педро наниза хеттрик, а каталунците смаяха Азия с атрактивна игра

Барселона показа страхотен футбол в Банкок и разгроми Тайланд със 7:1 в приятелска среща, част от предсезонното азиатско турне на каталунците. Педро наниза хеттрик, големите звезди Меси (два пъти) и Неймар се разписаха рано, а Алексис оформи разгрома. В края на първата част домакините стигнаха и до почетен гол от дузпа.

Неймар започна като титуляр и вкара първия си гол за Барса в 13-ата минута. Меси намери Фабрегас със страхотен пас отляво, Сеск центрира ниско и Неймар засече за 1:0.

Минута по-късно Меси бе повален на земята в наказателното поле и сам се разписа от дузпата за 2:0 в 15-ата минута.

Голеадата продължи във вихрено темпо. Меси овладя чудесно пас на Алвеш, спря за Педро и крилото с топовен удар разстреля вратаря – 3:0 още в 19-ата минута.

Барса изпълни бързо пряк свободен удар, Адриано намери непокрития Меси, който отблизо покачи на 4:0 в 25-ата минута.

Меси развинти защитата след късо изпълнение на корнер, финтира на аутлинията и върна за Педро, който бе точен за 5:0.

Младият талант на Барса Франк Багнак направи дузпа в края на първата част и домакините се отсрамиха с почетен гол – 1:5.

Крайният резултат бе оформен с две бързи попадения в първите 4 минути на втората част. Сеск пусна за Педро, който слаломира между защитниците за 6:1.

Ниско центриране на Иниеста позволи на Алексис Санчес да оформи крайното 7:1 в 49-ата минута.

До края на мача Барса изпусна още няколко положение и почти не позволи на съперника да играе с топката.

В събота Барселона играе последна проверка преди началото на сезона в Куала Лумпур срещу Малайзия.