3. Неймар се развихри в контролата с Турция (ВИДЕО+СНИМКИ)

Неймар се развихри в контролата с Турция (ВИДЕО+СНИМКИ)

Звездата на Барселона вкара два гола за крайното 4:0 на “Ататюрк”

Националният отбор на Бразилия победи категорично този на Турция с 4:0 в контролна среща, която се проведе на олимпийския стадион “Ататюрк” в Истанбул. С два гола за селекциата на треньора Дунга се отличи звездата на Барселона Неймар. Останалите попадения бяха дело на Уилям и Самих Кая, който вкара в собствената си врата.

Футболистите от страната на самбата бяха по-активни през целия двубой, владееха топката 55% от игровото време и контролираха играта без особено напрежение. Футболистите на “селесао” бяха отправили общо 13 удара към вратата на Волкан Демирел, докато домакините успяха само на 2 да отправят точни изстрели към Диего Алвес.

Двубоят започна добре за Бразилия и резултатът можеше да бъде открит още в 9-ата минута след страхотна индивидуална акция на Оскар. Той взе топката малко след централния кръг в половината на турците, напредна уверено и отправи силен удар, но Демирел бе стабилен и спаси. След това последваха пропуски на Неймар и Уилям, които бяха много близо до истината. Така се стигна до 20-ата минута, когато Фернандиньо намери нападателя на Барса с дълъг пас, последният овладя на гърди, навлезе в наказателното поле и с плътен удар по земя реализира за 1:0.

Преднината на гостите от Южна Америка стана по-комфортна след само 4 минути. Тогава Кая си вкара автогол в опит да изчисти в корнер след удар на Уилям. Именно играчът на Челси попадна в прегръдките на своите съотборници в 44-ата минута, когато  покачи на 3:0. Той получи топката от Неймар в наказателното поле, въпреки че защитник се опита да пресеча, и с премерен удар не сгреши.

Така завърши и първото полувреме. След съдийския сигнал футболистите на домакините бяха изпратени от трибуните с бурни освирквания.

Бразилиците продължиха да играят атакуващо и през второто полувреме и четвъртият гол падна в 60-ата минута, дело отново на Неймар. Той и Уилям разиграха много добре помежду си и Волкан Демирел остана безпомощен от техничния удар на Неймар в далчения ъгъл.

След това попадение, тимът на Дунга намали оборотите и позволи на съперника си да владее малко повече топката, но футболистите на Фатих Терим така и не намериха верния път към Диего Алвес.

Следващият двубой на Турция е срещу Казахастан, който е квалификация за Евро 2016. Бразилците пък ще играят контрола с Австрия.

Треньорът на "росонерите" не е изцяло доволен от представянето на тима си

Ливърпул остава на върха след минимален успех над Палас като гост (ВИДЕО)

Жота вкара единственото попадение в мача

Конте: Не мисля, че Наполи заслужено е първи

Треньорът на партенопеите остава здраво стъпил на земята след силния старт в Серия А