3. Ники Михайлов и Твенте продължават напред в ЛЕ, Мораес пак бележи за Металург

Ники Михайлов и Твенте продължават напред в ЛЕ, Мораес пак бележи за Металург

Велизар Димитров титуляр, Зе Соарес също бележи

Николай Михайлов стана първият българин, който намери място в третия квалификационен кръг на Лига Европа. След голямата изненада от първите срещи на първия кръг, когато Твенте направи равенство 1:1 като домакин на финландския Интер (Турку), сега тимът от Енсхеде се поправи и разби съперника си с 5:0 пред собствената му публика.

Българският вратар бе титуляр за холандците и игра цял мач.

Твенте си гарантира успеха още в началните минути, като в 4-ата Лирой Фер откри резултата, а в 7-ата Хлинор Плет удвои. Фер направи резултата класически в 33-ата минута, а Насер Шадли добави 2 попадения в 77-ата и 89-ата минути.

Металург (Донецк) победи черногорския Челик с 4:2 в реванша и с общ резултат 11:2 продължава напред в  третия предварителен кръг на Лига Европа.

За украинския тим отново се разписа дошлият от ЦСКА Жуниор Мораес, който и в първия мач бе точен за новия си тим. Принос за победата имаше и Левски – дошлият от там Зе Соарес вкара последния гол за Металург.

Велизар Димитров започна като титуляр за гостите от Донецк и остана на терена до края на мача.

Украинците, които имаха солидна преднина от 7:0 от първия мач, откриха резултата в реванша още в 15-ата минута с гол на Данило.  В 23-ата обаче, малко неочаквано, Йовович изравни.

В началото на второто полувреме Челик дори успя да поведе след дузпа, която бе реализирана от Зорич в 50-ата минута, но само 4 по-късно Мораес бе точен за 2:2.

Голове на Воловик в 72-ата и на Зе Соарес в 84-ата минути оформиха крайната победа с 4:2 за Металург (Донецк).

Лига Европа, втори квалификационен кръг, резултати*:

Ширак (Армения) – Бней Йехуда (Израел) 0:1 (0:2)
Ордабаси (Казахстан) – Розенборг (Норвегия) 1:2 (2:2)
Дила Гори (Грузия) – Орхус (Дания) 3:1 (2:1)
Гандзасар (Армения) – Сервет (Швейцария)  1:3 (0:2)
Металург (Скопие, Македония) – Рух (Полша) 0:3 (1:3)
Челик (Черна гора) – Металург (Донецк, Украйна) 2:4 (0:7)
КуПС (Финландия) – Макаби (Нетаня, Израел) 0:1 (2:1)

*В скоби са резултатите от първите срещи, в болд са отборите, които се класират в третия кръг.

Барселона иска да задържи Левандовски още един сезон

Полският нападател ще е основният стрелец на тима и догодина

Кирил Десподов отнесе глоба от ПАОК

Гръцкият гранд глоби играчите за слабите резултати

Аугсбург надви Гладбах с 2:1 и взе втората си победа за сезона (ВИДЕО)

Кристоф Щьогер вкара почетният гол за гостите, но той не бе достатъчен за частичен обрат

Погба: Кошмарът свърши

Френският халф наруши мълчанието си около допинг скандала

Наполи мина и през Комо с 3:1, за да оглави Серия А (ВИДЕО)

Новакът успя да стигне до 1:1 на почивката, но капитулира след нея

Спалети обяви националите на Италия за Белгия и Израел

Името Малдини отново ще облече екипа на "Скуадра Адзура"

Артета хвали постоянството на Арсенал

Мениджърът на "топчиите" е доволен от добрата форма на отбора му от старта на сезона