3. Нищо ново - Байерн пак нашамари Барселона в Шампионска лига (ВИДЕО)

Нищо ново - Байерн пак нашамари Барселона в Шампионска лига (ВИДЕО)

Баварците решиха всичко с два бързи удара след почивката

Байерн Мюнхен успя да победи Барселона с 2:0 във втория кръг от груповата фаза на Шампионската лига. Така баварците постигнаха 9 успех след 12 срещи с каталунците в Европа.

Първите няколко минути бяха доста динамични, въпреки че нямаше нещо по-конкретно пред вратите на двамата германски вратари Нойер и Тер Стеген. В 8-ата Педри стреля от 8-9 метра, но не намери някой от ъглите на баварската врата и прати топката точно в крака на вратаря на Байерн.

Вторият сериозен шанс също бе на сметката на каталунците и по-точно на Левандовски, който от близка дистанция стреля над вратата на домакините. След още само 180 секунди полският таран се измъкна за втори път от опеката на бранителите в червено, но ударът му с глава бе спасен от бившия му съотборник Мануел Нойер.

В 26-ата минута Рафиня стреля до лявата греда от дъгата на наказателното поле.

Тимът на Нагелсман опита нещо по-интересно едва след половин час игра, когато опасен изстрел на Сабитцер профуча покрай вратата на испанския тим. В 42-ата минута положенията отново отидоха пред вратата на Байерн, като влезлият от скамейката Мазрауи блокира изстрел на Лева.

Пет минути след втория опит отдалеч на Рафиня, баварците не простиха на своя съперник. Кимих центрира от корнер, а Ернандес с глава засече отблизо, изпреварвайки напускащия голлинията си Тер Стеген.

Едва четири минути след гола на французина Байерн удари отново. Сане излезе сам срещу Тер Стеген и с по-слабия си десен крак "пусна" технично топката покрай стража, за да даде по-комфортна преднина на своите съотборници.

Джамал Мусиала можеше да направи и 3:0, след като направи рейд през центъра по подобие на Сане при гола, но ударът на младока с левия крак не бе достатъчно акуратен и излезе в аут. Малко след това Педри елиминира двама играчи на Байерн с малко късмет, направи двойно със свой съотборник, но завършващият удар му изневери и той улучи гредата.