3. НИЩО НОВО: Ливърпул пак разби Ман Юнайтед на "Олд Трафорд"(ВИДЕО)

НИЩО НОВО: Ливърпул пак разби Ман Юнайтед на "Олд Трафорд"(ВИДЕО)

Класическо 3:0 в първото дерби на Арне Слот

Ливърпул постигна категорична победа с класическото 3:0 като гост на големия си съперник Манчестър Юнайтед в голямото дерби на „Олд Трафорд“ от третия кръг на английската Висша лига.

В шестата минута Луис Диас центрира успоредно на голлинията, като Мохамед Салах леко докосна топката и тя стигна до Трент Александър-Арнолд на втора греда. Бранителят шутира от няколко метра с десния крак и отбеляза, макар Диого Дало да опита да изчисти. Попадението, обаче, беше прегледано със системата ВАР и отменено заради това, че Салах бе в нередовна позиция.

По-настойчивата игра на Ливърпул даде резултат и този път резултатът беше открит в 35-ата минута. Каземиро сбърка с подаването си и Гравенберх отне на центъра, след което тръгна на пробив към наказателното поле. Нидерландецът подаде надясно за Салах, който центрира към далечната греда, а там и Доминик Собослай, и Луис Диас бяха оставени непокрити, като колумбиецът засече с глава и прати топката във вратата на Онана без шанс да бъде спасена – 0:1.

Ливърпул нанесе втори удар три минути преди почивката, когато удвои преднината си. Отново Каземиро беше големият грешник за Юнайтед, след като позволи на Диас да му отнеме топката. След това Алексис Мак Алистър я взе и подаде отново за колумбиеца, който пък видя Салах на десния фланг. Египетската звезда напредна в наказателното поле и с чудесно подаване върна за Диас, като там пасивен остана Лисандро Мартинес, а крилото на гостите нанесе страхотен удар с десния крак по тревата без подготовка и отбеляза в долния ляв ъгъл на Онана.

Ливърпул заби трети гол във вратата на своите домакини в 56-ата минута. Мак Алистър отне топката от Мейно в половината на Юнайтед и веднага намери Доминик Собослай, който напредна на скорост и изведе Мохамед Салах отдясно в наказателното поле. Египетският национал веднага намери отлично топката с левия крак и с прецизен удар не остави шансове на Онана в долния му ляв ъгъл – 0:3.

Удинезе обърна Парма от 0:2 като гост