3. Норвежкият Тромсьо изхвърли Металург (Донецк) от Лига Европа

Норвежкият Тромсьо изхвърли Металург (Донецк) от Лига Европа

Твенте на Николай Михайлов се класира за плейофния кръг на турнира

Отборът на Металург (Донецк), където се състезават българинът Велизар Димитров, бившият играч на Левски Зе Соареш и бившите футболисти на ЦСКА Жуниор Мораеш и Грегъри Нелсън, загуби с 0:1 като домакин на Тромсьо в мач от третия квалификационен кръг на Лига Европа и по този начин приключи с тазгодишното си участие в турнира.

Първият двубой между двата тима бе завършил наравно – 1:1, а след днешното поражение Металург (Донецк) отпада от надпреварата.

Зе Соареш и Жуниор Мораеш бяха титуляри за украинския тим, като бившият играч на Левски бе заменен от Грегъри Нелсън, който се появи в игра след почивката, а Мораеш отстъпи своето място на терена в 58-ата минута. Велизар Димитров пък бе резерва и влезе в игра в 72-ата.

В друг мач от третия квалификационен кръг на Лига Европа отборът на Твенте, където се състезава българският вратар Николай Михайлов, победи с 2:0 като гост чешкия Млада Болеслав. Първият двубой бе завършил при резултат 2:0 в полза на Твенте и по този начин тимът от Еншеде се класира за плейофния кръг на Лига Европа, отстранявайки Млада Болеслав с общ резултат 4:0 от двата мача.

Челси и Ман Сити удариха на камък с жалбата към Висшата лига

Ръководството на шампионата няма да отложи мачовете на двата отбора в началото на идния сезон

Феновете на Атлетико Мадрид с тежки наказания за хаоса срещу Реал

Двама привърженици са изправени пред доживотни забрани за посещение на мачове на тима

Барселона иска да задържи Левандовски още един сезон

Полският нападател ще е основният стрелец на тима и догодина

Кирил Десподов отнесе глоба от ПАОК

Гръцкият гранд глоби играчите за слабите резултати

Аугсбург надви Гладбах с 2:1 и взе втората си победа за сезона (ВИДЕО)

Кристоф Щьогер вкара почетният гол за гостите, но той не бе достатъчен за частичен обрат

Погба: Кошмарът свърши