3. Нотингам Форест се завърна във Висшата лига (ВИДЕО)

Нотингам Форест се завърна във Висшата лига (ВИДЕО)

След 23-годишно отсъствие и автогол във финалния плейоф с Хъдърсфийлд

Двукратният европейски клубен шампион Нотингам Форест се превърна в последния член на английския футболен елит за предстоящия сезон 2022/23.

Славният тим се завърна във Висшата лига, след като спечели с автогол и минималното 1:0 финалния плейоф с Хъдърсфийлд.

Леви Колуил вкара в своята врата малко преди почивката на „Уембли“, което се оказа достатъчно за „червените“ да се включат в групата на майсторите за първи път от 1999 година насам.

Форест създаде първото чисто положение в средата на първото полувреме, но Райън Йейтс не успя да уцели целта след удара с глава. Нотингам обаче откри 2 минути преди края на първото полувреме, когато Ливай Колуил засече центриране в мрежата на собствения си вратар и реализира единственото попадение в срещата.

След почивката Хъдърсфийлд натисна за изравняване, но така и не стигна до него, макар че на 2 пъти имаше донякъде основателни претенции за дузпа.

Такава обаче не бе отсъдена в нито един от случаите, така че Форест видя края на 23-годишно заточение от Висшата лига и догодина отново ще бъде сред най-големите клубове в Англия.