3. НОВ ПРОВАЛ ЗА АРСЕНАЛ: Падна и от Астън Вила (ВИДЕО)

НОВ ПРОВАЛ ЗА АРСЕНАЛ: Падна и от Астън Вила (ВИДЕО)

Оли Уоткинс вкара в трето поредно домакинство на бирмингамски клуб, Йодегор дебютира за "артилеристите"

Арсенал загуби с 0:1 гостуването си на Астън Вила от 23-ия кръг на Висшата лига. Поражението е второ поред за тима на Микел Артета. "Артилеристите" са на 10-о място с 31 точки.  Астън Вила пък е на осма позиция с 35 и като продължава да има и два мача по-малко от повечето отбори.

Домакините поведоха още във втората минута. Бертран Траоре открадна топката от Габриел и намери Оли Уоткинс, който отбеляза с прецизен изстрел в далечния ъгъл. Така нападателят вкара за трети пореден мач на „Вила Парк“.

Последваха минути, в които лондончани не успяваха за създадат нищо опасно в нападение, а домакините действаха спокойно и не допуснаха неприятности за Емилиано Мартинес. В 27-ата минута "артилеристите" стигнаха до изстрел. Смит-Роу намери Никола Пепе, чийто опит от малък ъгъл обаче, не затрудни вратаря на Вила.

Малко след това Гранит Джака опита късмета си от свободен удар и се справи добре, но Мартинес реагира подобаващо. Това бяха добри минути за Арсенал, но домакините отговориха с удар на Баркли, с който Мат Райън се справи.

Второто полувреме започна с точен удар на Уоткинс, който Райън спаси. Баркли не бе точен от малък ъгъл, а и Пепе не показа прецизност от доста добра позиция. Джон Макгин бе следващият, който накара Райън да избива опасния му шут, а мачът бе доста по-остър от преди почивката.

Артета пусна Обамеянг вместо неубедителния Лаказет и капитанът за малко да изравни, но Мартинес и Мингс се справиха. Последва и дебют за Мартин Йодегор за гостите.

Обамеянг не бе точен с глава, а след удар на Пепе се получи рикошет, но Мартинес успя все пак да реагира и да избие. Лондончани доминираха, но голът така и не идваше. Вила пък търсеше решаващо второ попадение и Грийлиш почти го достави, но след като се справи с Бейерин, не успя да преодолее Райън.

В 83-ата минута Грийлиш открадна топката и намери Уоткинс, чийто опит обаче мина покрай вратата. Малко след това нападателят пак имаше шанс, но диагоналният му удар бе спасен от Райън. В 89-ата минута Джейкъб Рамзи също реши да опита късмета си, но не затрудни вратаря на съперника.

В добавеното време Обамеянг не успя да засече топката пред вратата на Мартинес, а това се оказа и последната възможност за лондончани, които така и не съумяха да стигнат до попадение и загубиха.