3. НОВ ШОК В МАНЧЕСТЪР: Евертън взе точка от „Олд Трафорд“ (ВИДЕО+СНИМКИ)

НОВ ШОК В МАНЧЕСТЪР: Евертън взе точка от „Олд Трафорд“ (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Карамелите“ стигнаха до 1:1 след образцова контраатака

Манчестър Юнайтед не можа да победи като домакин Евертън и стигна само до 1:1 в първия мач от 7-ия кръг на английската Висша лига.

Наставникът на „червените дяволи“ Оле Гунар Солскяер реши да остави на пейката Кристиано Роналдо, Пол Погба и Джейдън Санчо, като направи цели 5 промени спрямо състава, победил драматично Виляреал през седмицата в Шампионска лига.

Неговият колега Рафаел Бенитес пък заложи на контраатакуващ стил и точно това му донесе успех, защото „карамелите“ вкараха изравнителния гол след образцово нападение и в крайна сметка си заслужиха точката на „Олд Трафорд“.

Малко преди почивката Антони Марсиал откри резултата, а в 65-ата минута Андрос Таунзънд оформи крайното 1:1.

Гостите дори можеха да стигнат и до успеха, макар да нанесоха общо едва 2 точни удара в мача, но техен гол малко преди края бе отменен заради засада.

Иначе домакините започнаха по-добре двубоя и имаха отлична възможност да поведат още в шестата минута, когато Уан-Бисака преодоля играч на Евертън, центрира много добре на далечната греда, но Марсиал стреля над вратата.

“Карамелите” отговориха с добра възможност за Саломон Рондон, чийто удар бе блокиран от Варан в наказателното поле.

В 20-ата минута Джордан Пикфорд трябваше да прави спасяване след отлично центриране на Фред, което бе засечено от Кавани. В 29-ата минута се заформи меле между двата отбора след сблъсък между Скот Мактоминей и Люка Дин.

Домакините изглеждаха особено уязвими при неособено стабилната игра на Фред в центъра на терена, който често губеше топката и даваше възможност на бързите играчи на гостите да създават опасности пред Де Хеа.

Манчестър Юнайтед поведе две минути преди края на полувремето, когато Евертън не бе подреден добре в защита и бе дадена възможност на Бруно Фернандеш да поеме топката с лице към вратата, да подаде вляво от себе си и там Марсиал със силен удар откри резултата за 1:0.

Десет минути след началото на втората част на терена се появиха Кристиано Роналдо и Джейдън Санчо, които замениха съответно Единсон Кавани и Антъни Марсиал.

В 60-ата минута домакините имаха добра възможност за второ попадени при атака именно между двамата резервни футболисти, но в крайна сметка тя не бе оползотворена.

Няколко минути по-късно Демарая Грей се пребори с Фред за една топка на тъчлинията, след което напредна по прекрасен начин и подаде към Дукуре, а той на свой ред изведе Андрос Таунзънд и крилото не остави шансове на Де Хеа за 1:1.

В 74-ата минута Джейдън Санчо подаде хубав пас към Кристиано Роналдо в наказателното поле, но той стреля в страни от вратата на Пикфорд.

В следващите минути “червените дяволи” се настаниха по-трайно около наказателното поле на Евертън, но така и не успяваха да се доберат до попадение.

“Карамелите” изпълниха първия си корнер едва в 85-ата минута, но след него грешка при изчистването доведе до това Том Дейвис да се окаже сам срещу вратаря, халфът подаде към Йери Мина и бранителят се разписа за 2:1. Попадението бе отменено поради засада на колумбийския бранител след преглед с ВАР.

Така Евертън стигна до трето поред шампионатно реми на „Олд Трафорд“ и вече има 14 точки, с колкото са Манчестър Юнайтед и лидерът Ливърпул, който обаче е с мач по-малко, защото в неделя приема шампиона Сити на „Анфийлд“.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД – ЕВЕРТЪН  1:1
1:0 Антони Марсиал (43)
1:1 Андрос Таунзенд (65)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: 1. Давид Де Хеа – 29. Аарън Уан-Бисака, 19. Рафаел Варан, 2. Виктор Линдельоф, 23. Люк Шоу – 39. Скот МакТоминей, 17. Фред – 11. Мейсън Грийнууд, 18. Бруно Фернандеш (к), 9. Антони Марсиал – 21. Единсон Кавани;

Треньор: Оле Гунар Солскяер;

ЕВЕРТЪН: 1. Джордан Пикфорд – 12. Люка Дин (к), 5. Майкъл Кийн, 13. Йери Мина, 22. Бен Годфри – 24. Антони Гордън, 6. Алан, 16. Абдулай Дукуре, 14. Андрос Таунзенд – 11. Демарай Грей – 33. Саломон Рондон;

Треньор: Рафаел Бенитес.

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1