3. Нойер прати Байерн на полуфиналите за купата на Германия (ВИДЕО)

Нойер прати Байерн на полуфиналите за купата на Германия (ВИДЕО)

Баварците се нуждаеха от дузпи, за да елиминират Леверкузен

Байерн (Мюнхен) е последният полуфиналист за Купата на Германия. Баварците се нуждаеха от дузпи, за да елиминират на „БайАрена” Леверкузен с 5:3 след 0:0 в редовното време и продълженията.

При дузпите Байерн вкара всичките 5, докато Мануел Нойер спаси първата на домакините, която бе пропусната от Дърмич. Леверкузен отпада с дузпи от втори турнир, след като напусна Шампионската лига на осминафиналите срещу Атлетико (Мадрид) по такъв начин.

На полуфиналите Байерн, който е носител на трофея, ще срещне един измежду Арминия Билефелд, Борусия Дортмунд и Волфсбург. Жребият за полуфиналите е в четвъртък. Мачовете са насрочени за 28-29 април.

Тимът на Пеп Гуардиола върви успешно на всички фронтове, след като е на четвъртфинал в Шампионската лига и на първо място в Бундеслигата.

Първата възможност бе за Леверкузен, но Карим Белараби прати над вратата на Мануел Нойер в 23-ата минута.

Най-добрата ситуация за Байерн преди почивката дойде в края на първата част, когато Мюлер можеше да открие, но Бернд Лено беше последна преграда пред него.

След подновяването на играта младокът Джулиан Бранд стреля над напречната греда след добър рейд, докато Марио Гьотце, който се завърна и зае мястото на контузения Бастиан Швайнщайгер, би с глава в аут отблизо в 52-ата минута.

Гол на Левандовски не беше признат заради нарушение на нападателя. Полякът избута с ръка Топрак.

След това вратарите Нойер и Лено „си размениха” по едно отлично спасяване.

В добавеното време Белараби центрира, но Рафиня докосна решително топката и попречи на домакините да се изстрелят на полуфиналите.

В продълженията Гьотце беше най-близо до гола, като прати в аут. А Лено и Нойер бяха най-заети. Те предизвикаха дузпите, където баварците бяха безгрешни.