3. Нюкасъл пречупи Тотнъм и му нанесе първа загуба за сезона (ВИДЕО)

Нюкасъл пречупи Тотнъм и му нанесе първа загуба за сезона (ВИДЕО)

"Свраките" с 2:1 на "Сейнт Джеймсис Парк"

Нюкасъл се наложи с 2:1 над Тотнъм на „Сейнт Джеймсис Парк“ в мач от третия кръг на Висшата лига, нанасяйки първа загуба на „шпорите“ през сезона. „Свраките“ събраха 7 точки на четвъртото място във временното класиране, докато лондончани са десети с 4.

Домакините бяха много близо до гол още в 12-ата минута, след като Александър Исак нанесе свиреп изстрел от границата на наказателното поле, който обаче срещна напречната греда на вратата, пазена от Гилелмо Викарио.

В 13-ата минута Кристиан Ромеро засече центриране и насочи с глава към десния ъгъл, като след неубедителни действия на Ник Поуп прати топката в мрежата, но се оказа, че аржентинският защитник е бил в засада и попадението не бе признато.В 37-ата минута Нюкасъл излезе напред в резултата. Лойд Кели навлезе в наказателното поле и пусна тънко подаване към Харви Барнс, който с елегантен удар към левия ъгъл успя да прати топката в мрежата на Викарио за 1:0.

В 52-рата минута Уилсон Одобер можеше да изравни, след като получи перфектен пас, но от много близка дистанция не успя да намери очертанията на вратата. Тотнъм все пак стигна до изравнително попадение четири минути след това, когато Дан Бърн си вкара автогол.

В 78-ата минута Нюкасъл стигна до победно попадение. Джейкъб Мърфи пусна перфектно извеждащо подаване за Александър Исак, който се озова очи в очи с Викарио и го преодоля с удар в долния десен ъгъл, оформяйки крайното 2:1.

Удинезе обърна Парма от 0:2 като гост