Нюкасъл сложи прът в шампионското колело на Арсенал (ВИДОЕ)

"Свраките" оставиха "топчиите" на три точки от Манчестър Сити

Нюкасъл победи Арсенал с 1:0 в едно от дербитата на 11-ия кръг във Висшата лига. Единственият гол в срещата вкара Антъни Гордън в 64-ата минути, но при попадението останаха сериозни съмнения както за нарушение, така и дали топката не напусна терена в хода на атаката.

Арсенал бе по-активният отбор през първата част, но като цяло липсваха чисти положения. В 24-ата минута се откри добра възможност пред Еди Нкетия, но неговият удар с глава премина на няколко сантиметри от десния страничен стълб на вратата, пазена от Ник Поуп.

В 37-ата минута Кай Хаверц влезе грубо в краката на Шон Лонгстаф. За нарушението германецът получи жълт картон, докато играчите на Нюкасъл искаха червен.

В 61-ата минута Деклан Райс стреля с глава, но неговият удар премина встрани от дясната странична греда на Поуп.

Само три минути по-късно Нюкасъл поведе. Антъни Гордън отбеляза след разбъркване в наказателното поле. Голът бе прегледан от ВАР за три различни неща - евентуална засада, евентуално нарушение и дали топката бе напуснало очертанията на терена. В крайна сметка попадението бе признато.

За Арсенал предстои мач в Шампионската лига срещу Севиля на стадион “Емирейтс”, а във Висшата лига “топчиите” ще приемат Бърнли. Нюкасъл има тежко гостуване на Борусия Дортмунд на “Сигнал Идуна Парк” във вторник, 7-и октомври, след което тимът ще се изправи срещу Борнемут.