3. Нюкасъл спря Анжи в Русия за първи път този сезон в Лига Европа (ВИДЕО)

Нюкасъл спря Анжи в Русия за първи път този сезон в Лига Европа (ВИДЕО)

"Свраките" удържаха 0:0 на "Лужники" в мач с много малко голови положения

Нюкасъл удържа 0:0 срещу Анжи като гост в първи мач от осминафиналите на Лига Европа. Богаташите от Махачкала домакинстваха на „Лужники” в Москва, но не успяха да вкарат на „свраките”, които се бранеха добре.

Нюкасъл стана първият отбор, който не загуби като гост на Анжи в Лига Европа този сезон. Анжи пък цял сезон няма загуба като домакин във всички турнири.

Срещата предложи много малко голови положения. Ето’о и Вилиян се мъчеха да измислят нещо за руския тим, но бяха спирани от гостите от Североизточна Англия. Алан Пардю заложи на цели 7 французи в стартовия си състав.

Анжи натискаше, но Нюкасъл отбиваше вълните от атаки, които се разбиваха някъде пред наказателното поле. Удари към двете врати буквално нямаше.

В средата на първата част дошлият от Шахтьор в Анжи – Вилиян получи травма в бедрото и беше заменен от нападателя Ласина Траоре.

Първият удар към една от двете врати дойде чак в 39-ата минута. Ето’о шутира отдалеч, но Роб Елиът изби над гредата.

И след почивката головите положения се брояха на пръстите на едната ръка. Домакините потърсиха дузпа в 58-ата минута, защото топката се удари в ръката на Янга-Мбива, но съдията Ищван Вад беше на перфкетна позиция и прецени, че не бива да дава наказателен удар.

Бен Арфа пропусна страхотен шанс за гостите. Кабай го изведе отдясно сам срещу вратаря, но Бен Арфа избра да прехвърля Габулов, който разгада намеренията му и уверено лови.

В последните минути руснаците се умориха, а Нюкасъл водеше играта, ала гол не падна.

Реваншът на „Сейнт Джеймсис Парк” е след седмица на 14 март. Жребият за четвъртфиналите е на 15 март (петък).

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи