3. Нюкасъл спря серията на Фулъм с гол в продължението на Папис Сисе за 1:0 (ВИДЕО)

Бербатов и Манолев бяха титуляри, Манолев бе сменен в края, безценна победа за „свраките”

Димитър Бербатов и Станислав Манолев започнаха като титуляри за Фулъм при драматичната  загуба с 0:1 от Нюкасъл в 32-ия кръг на Висшата лига. Манолев бе заменен от Родайега в 81-ата минута, а Бербатов остана цял мач на терена. Папис Сисе се скъса да изпуска за Нюкасъл, но вкара победния гол в третата минута на добавеното време.

„Свраките” имаха нужда от три точки на „Сейнт Джеймсис Парк”, за да дишат по-спокойно в битката за оцеляване. Фулъм пък прекъсна своята добра серия от пет мача без загуба във Висшата лига.

В първите 20 минути темпото бе необичайно бавно за елита на английския футбол.

Мачът живна едва когато Папис Сисе преодоля Шварцер, но ударът му не бе точен в 27-ата минута след пас на Сисоко.

Хангеланд блокира нов удар на Сисе, а сенегалецът пропиля трети шанс и не бе точен с фалцов удар след пас на Марво.

Бербатов и Руис показаха какво могат чак в края на първата част. Българинът пусна за Брайън Руис, но Янга-Мбива се намеси отлично и предотврати опасността.

Последва меле, но Манолев от няколко метра стреля право в Тим Крул.

Ено се контузи в началото на втората част и Фримпонг заигра в центъра за Фулъм.

Нюкасъл нацели и греда. Марво центрира отдясно, топката бе избита, Върнан Анита прати бомба от около 25 метра, но след рикошет във Фримпонг нацели горната греда.

Сисе стреля, стана рикошет и след поредния корнер Стивън Тейлър засече с глава покрай гредата. Сенегалецът си спря лошо пас на Марво и Шварцер лови.

Рийзе свали съперник на земята в наказателното поле, но съдията не даде дузпа за Нюкасъл.

В 64-ата минута Нюкасъл бе ощетен. Марво центрира от корнер, Гуфран засече с глава, но Ритер отклони в гредата и гол нямаше. На повторенията се видя, че Ритер играе с ръка, за да добута до гредата, но дузпа пак нямаше.

Бербатов засече с глава центриране от пряк свободен удар и виждаше как бележи над Крул, но холандският страж се разтегна и изби в корнер.

Родайега замени Станислав Манолев в 81-ата минута. Българският национал игра малко припряно и като цяло не показа напълно качествата си пред мениджъра Мартин Йол.

Рийзе стреля от малък ъгъл веднага след смяната и вбеси Бербатов, който искаше топката на по-добра позиция.

Нюкасъл повече търсеше успеха и стигна до него в третата минута на добавените 5.

Центриране отляво бе избито, Кабай стреля слабо по земя, но Сисе умело с едно докосване си чукна над Хангеланд, завъртя се, изпревари бранителя и от въздуха разстреля Марк Шварцер в левия ъгъл за победното 1:0.

Фулъм нямаше време и сили да реагира и загуби мача.

Бурната радост по трибуните показа колко е важна победата за „свраките”. Нюкасъл има 36 точки и се качи до 13-о място, на 6 пред опасната зона. Фулъм има 39 на 10-о място.