3. Нюкасъл заслужи първа победа в Премиършип срещу безлични Бербатов и компания (ВИДЕО)

Слаб мач за Бербатов, Бен Арфа вкара красив късен гол за победата с 1:0

Нюкасъл трудно победи Фулъм с 1:0 в третия кръг на Висшата лига след красив късен гол на Хатем Бен Арфа. Димитър Бербатов бе необичайно неубедителен и записа слаб мач, въпреки че остана на терена през цялото време.

Нюкасъл търсеше първия си гол през сезона след 0:4 от Манчестър Сити и 0:0 като домакин на Уест Хем.

Фулъм можеше да запише историческа четвърта поредна победа като гост във Висшата лига, но цял мач игра прекалено дефанзивно и заслужено загуби. Дарън Бент водеше атаката на „котиджърс”, а Бербатов, Руис и Качаниклич играеха зад гърба му.

Гостите обаче предпочитаха да се бранят, а „свраките” преди почивката дори не успяха да стигнат до нещо опасно пред Стокдейл.
Бербатов се отчете с няколко неточни паса и си личеше, че не се намира в познатата страховита форма.

Мачът се развиваше прекалено спокойно и живна едва в последния четвърт час.

В 78-ата минута Бен Арфа центрира отдясно, а Папис Сисе разтресе напречната греда с глава.

Почти веднага след това Бен Арфа даде ново отлично центриране, но Гуфран засече прекалено слабо и топката мина покрай лявата греда.
Домакините обаче заслужаваха победата, защото много повече я търсеха, а който търси, намира.

4 минути преди края най-добрият за домакините Хатем Бен Арфа получи вдясно на ъгъла на наказателното поле, финтира Качаниклич и Рийзе, а после завъртя с вътрешен фалц неспасяемо в далечния ъгъл за 1:0.

До края Стокдейл на два пъти спаси Фулъм от нов гол, а гостите не направиха абсолютно нищо, за да заслужат поне точка и загубиха.

Първият гол на Нюкасъл за сезона им донесе победа, а Фулъм остава с 3 точки след победа и две загуби.