3. Обамеянг отърва Арсенал от загуба в дербито с Тотнъм (ВИДЕО)

Обамеянг отърва Арсенал от загуба в дербито с Тотнъм (ВИДЕО)

"Шпорите" профукаха аванс от 2:0 при гостуването си на "Емиратс"

Арсенал и Тотнъм направиха 2:2 в лондонското дерби от 4-ия кръг на Висшата лига, което се игра на "Емиратс". "Шпорите" дръпнаха с 2:0 до почивката с попадения на Ериксен и Кейн от дузпа, но позволиха на гостите да заличат аванса им. В продължението на първата част Лаказет върна домакините обратно в мача, а в 71-ата минута Обамеянг изравни.

Арсенал е пети в класирането с актив от 7 точки, а Тотнъм е девети и с 5.

Мачът започна отлично за тима на Маурисио Почетино. "Шпорите" вкараха още в 10-ата минута, когато удар на Ламела бе избит  нескопосано от Лено и за Ериксен остана най-лесното - да вкара в опразнената врата. Осем по-късно Лено спаси Арсенал от втори гол, след като направи брилянтно спасяване след удар на Сон.

В 40-ата минута гостите получиха правото да изпълнят дузпа заради нарушение на Гранит Джака, а зад топката застана Хари Кейн, който не сгреши и така гостуващият тим стигна и до второ попадение в този мач. Две минути преди почивката удар с глава на Пепе беше спасен от Лорис.

Във втората минута на добавеното време на първата част Арсенал намали чрез Лаказет, който бе намерен от Пепе, премина през двама бранители и с неспасяем удар отблизо матира Лорис.

Второто полувреме започна с отличен шанс за Тотнъм и няколко минути след подновяването на играта Сон можеше да увеличи аванса на своите, но не успя. В 57-ата минута пък Лорис направи страхотно спасяване след удар на Гендузи.

Все пак обаче Арсенал стигна до изравнителен гол чрез Обамеянг, който бе точен в 71-ата минута. След центриране на Гендузи габонецът засече топката във вратата. Пепе можеше да направи обрата в мача пълен, но волето му в 78-ата минута премина покрай вратата.

Две минути след това Арсенал вкара трето попадение, но радостта на играчите бе кратка, тъй като се видя след намесата на VAR, че в ситуацията при попадението е имало засада.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

АРСЕНАЛ: Лено, Майтланд-Найлс, Сократис, Луис, Колашинац, Джака, Торейра, Гендузи, Пепе, Лаказет, Обамеянг

ТОТНЪМ: Лорис, Санчес, Алдервейрелд, Вертонген, Роуз, Уинкс, Сисоко, Ериксен, Ламела, Сон, Кийн