3. Обамеянг спечели Купата за Борусия (Дортмунд) с "Паненка" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Обамеянг спечели Купата за Борусия (Дортмунд) с "Паненка" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Борусия победи Айнтрах (Франкфурт) с 2:1 на финала в Берлин и спря серията загубени финали

Борусия (Дортмунд) прекъсна серията от три загубени финала за Купата на Германия и победи Айнтрахт (Франкфурт) с 2:1 на Олимпийския стадион в Берлин, за да ликува с трофея. Усман Дембеле даде ранен аванс на Дортмунд, но Анте Ребич изравни още преди да е изминал половин час игра. Грациозна дузпа в стил „Паненка” на Пиер-Емерик Обамеянг в средата на втората част прати купата във витрината на Борусия (Дортмунд) в може би последния мач на Томас Тухел начело.

Това е четвърти трофей за Дортмунд в турнир за Купата на Германия след загубените финали в последните три години.

Възпитаниците на Тухел натиснаха от самото начало и превесът им даде резултат в осмата минута. Пишчек намери Усман Дембеле в наказателното поле, той финтира един съперник и по диагонала от малък ъгъл даде аванс на Дортмунд.

Айнтрахт направи първия си пропуск в 20-ата минута след удар с глава на Тимъти Чандлър, който пропусна целта. Анте Ребич не успя да повтори удар на Дембеле от малък ъгъл, но тимът от Франкфурт промени изцяло играта си и заслужено изравни в 29-ата минута. Сократис Папастатопулос направи голяма грешка и Анте Ребич се втурна към вратата, за да намери далечния ъгъл с фалцов шут за 1:1.

До почивката Айнтрахт дори имаше малшанса да удари греда чрез Харис Сеферович, който получи пас от Ребич и потърси далечния ъгъл.

Втората част започна с натиска на „жълто-черните” и удар на Шинджи Кагава беше спрян, а избитата топка рикошира от Пулишич и мина над напречната греда.

В 63-ата минута Дембеле показа финтове по фланга и центрира на втора греда за Обамеянг, чийто акробатичен удар беше избит от голлинията в гредата от Марко Фабиан и Айнтрахт оцеля.

Вратарят Храдецки направи грешка и повали Пулишич в наказателното поле, а Пиер-Емерик Обамеянг с огромна доза хладнокръвие вкара с елегантна „Паненка” от бялата точка за 2:1.

За последните минути любимецът на всички във Франкфурт Александър Майер влезе като смяна в опит да промени хода на мача, но вместо това Обамеянг нацели трета греда в мача и втора за Дортмунд с висок удар към десния ъгъл.

Инфарктният момент за Борусия дойде в 89-ата минута, когато Сократис изчисти точно под гредата на собствената си врата и избегна
автогола.

Успехът на Дортмунд бе отпразнуван и от Фрайбург, защото ги класира за Лига Европа като седми в таблицата на Бундеслигата.

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:1

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1