3. Обрат срещу Съндърланд прати Купата на Лигата във витрината на Манчестър Сити (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Гражданите" губеха до 55-ата минута, но победиха с 3:1 и спечелиха първия трофей за сезона в Англия

Манчестър Сити спечели Купата на Лигата в Англия след труден успех с 3:1 в 54-ия финал на турнира срещу Съндърланд на „Уембли”. Фабио Борини изненадващо даде аванс на „черните котки” в началото, но две бързи попадения на Яя Туре и Самир Насри в рамките на две минути в началото на второто полувреме и късен гол на резервата Хесус Навас пратиха трофея на „Етихад”.

За „гражданите” това е първи трофей от Купата на Лигата (сега официално „Кепитъл Уан Къп”) от 1976 година насам. "Небесносините" се реваншираха и за загубата въс финала на ФА Къп през миналия сезон с 0:1 от Уигън.

Сити беше големият фаворит пред финала с 19 отбелязани гола в турнира за 5 мача и само един допуснат. Съндърланд така и не дочака първия си трофей от 41 години насам.

Пелелгрини отново заложи на Костел Пантилимон на вратата, тъй като традиционно румънецът пазеше през цялата надпревара за тази купа, а не Джо Харт. Агуеро се върна сред титулярите след контузия, а Джеко водеше атаката, вместо Негредо.

Първата част се разви изцяло според плана на Густаво Пойет. Съндърланд затваряше всички пространства пред вратата си и стигна до изненадващ ранен гол.

Агуеро стреля от дистанция, но Вито Маноне изби с ръка навръх 26-ия си рожден ден.

Само минута по-късно Фернандиньо сбърка една топка в центъра, Адам Джонсън даде дълъг пас за Борини, който се пребори с Компани, белгиецът протегна крак да изчисти, но топката се удари в главата на Борини, който излезе сам срещу Пантилимон и с воле по диагонала намери долния ляв ъгъл за 1:0 след 10 минути игра.

Браун засече с глава в аут, а феновете на „черните котки” бяха на седмото небе в тези минути и се радваха по традиционния за агитката на Сити начин – скачане по трибуните с гръб към вратата, известно като „Познан”.

Сити създаваше положения много трудно през първата част и Насри пропиля едно от малкото като би слабо след хубав рейд на Агуеро на фланга. Борини пък показа, че играе добре и в защита и изби с глава изпод гредата.

В 38-ата минута нова контра на Съндърланд не бе спряна със съществуваща засада от страничния съдия и Борини се устреми сам срещу вратаря, но точно когато стреля Компани изби с летящ шпагат.

Втората част започна с далечен удар на Ки, който бе боксиран от Пантилимон над вратата, но целият мач бе обърнат с главата надолу от едно гениално изпълнение на Яя Туре.

10 минути след паузата Сабалета подаде по земя за котдивоареца доста далеч от вратата, Туре стреля параболично и не толкова със сила, колкото с много точност матира Маноне точно в левия горен ъгъл за 1:1.

Голът шокира Съндърланд, който допусна втори още в следващата минута. Коларов получи на левия фланг и центрира остро, лек рикошет поднесе топката за Насри и той от воле покрай защитник прати като по конец в далечния ъгъл, а Маноне дори не мръдна – 2:1.

Съндърланд тръгна по-смело в атака и това отвори мача. Насри опита от другата страна да вкара почти същия гол, но извади високо в аут. Пред другата врата Колбак свали за Флетчър, но ударът му бе слаб и в ръцете на Пантилимон.

Отборът на Пойет хвърли всичко в атака. Маноне изсипа в пеналта, Алонсо отклони към Стивън Флетчър, но шотландецът се забави и позволи топката да излезе в аут от чудесна позиция.

В последната минута на редовното време Сити организира бърза контра, Яя Туре извади вдясно за резервата Хесус Навас и испанецът се разписа в близкия ъгъл за 3:1, въпреки наместа на Маноне.

Така Манчестър Сити спечели първия трофей този сезон в Англия и продължава битката за титлата във Висшата лига, както и във ФА Къп и Шампионска лига.

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи

„Той ще е готов за следващата кампания“, заяви Гуардиола

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит