3. ОБЗОР: Арсенал се препъна срещу Саутхемптън (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)

ОБЗОР: Арсенал се препъна срещу Саутхемптън (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)

"Топчиите" с 1:1 на "Сейнт мери Стейдиъм"

Арсенал не успя да пречупи съпротивата на Саутхемптън, завършвайки при резултат 1:1 в дуел от поредния кръг на Висшата лига на стадион "Сейнт Мерис". Гранит Джака откри в 11-а минута. Стюарт Армстронг изравни в 65-а минута, като и двата тима изпуснаха своите шансове, за да вземат дори пълния комплект от точки.

Момчетата на Микел Артета започнаха в активно темпо и стигнаха до хубав шанс в седмата минута. След комбинация между Мартинели и Жезус, топката стигна до Джака, чийто удар беше париран от Базуну.

Две минути по-късно и Мартин Йодегаард се отчете със сериозен пропуск от удобна позиция.  В 11-а минута логичното се случи. След центриране на Бен Уайт отдясно, Гранит Джака беше оставен изцяло сам на точката на дузпата, а капитанът не остави никакви шансове на Базуну за 1:0.

Домакините се опитаха да изравнят малко играта, но в 25-а минута Габриел Жезус имаше шанс да покачи аванса на лондочани. Ударът на бразилеца обаче мина встрани, въпреки добрата му индивидуална игра.  Домакините обаче успяха да натикат лидера в класирането в собственото му наказателно поле, изпълнявайки 4-5 ъглови удари в рамките на няколко минути. Арсенал оцеляваше, но определено играчите на Саутхемптън повярваха в силите си и погледнаха смело напред.

В 44-а минута Жезус получи трети шанс в мача, но пак пропусна, след като стреля право в тялото на Базуну. В 60-а минута бразилецът за пореден път излезе очи в очи с Базуну, но Лианко успя да се намеси и да избие в ъглов удар. Пет минути по-късно обаче "светците" организираха чудесна контраатака, която завърши с чудесно попадение на Стюарт Армстронг за 1:1.

В 70-а минута и Арибо изпробва рефлексите на Рамсдейл, но стражът успя да спаси без проблем. В 79-а минута Йодегаард видя как негов гол е отменен, след като топката беше излязла извън очертанията на терена преди Кийрън Тиърни да центрира.

По същото време Астън Вила разгроми Брентфорд с 4:0 на „Вила Парк“. Срещата започна с натиск на домакините и така се стигна до втората минута, когато след късо изпълнен корнер Дъглас Луис подаде за Леон Бейли, който шутира от границата на наказателното поле и отбеляза. Само пет минути по-късно Леон Бейли напредна по левия фланг и подаде за Дани Ингс в наказателното поле, който завърши с едно докосване във вратата на Брентфорд – 2:0.

Кристофър Айер задържа Тайрън Мингс в наказателното поле и реферът на срещата Дарън Ингланд отсъди 11-метров наказателен удар в полза на Астън Вила. С изпълнението на дузпата се нае Дани Ингс и отбеляза – 3:0.

След рикошет топката отскочи към Дъглас Луис, който стреля от воле в 32-ата минута, но неговият удар бе отразен от Давид Рая. Мати Кеш шутира от средна дистанция в 41-ата минута към левия ъгъл на вратата на Брентфорд, но в ударът не бе достатъчно силен и Рая спаси.

През второто полувреме Астън Вила нямаше намерение да намаля оборотите. В 59-ата минута Оли Уоткинс шутира след центриране на Бейли, но неговият удар бе блокиран. Топката обаче се озова отново в краката на англичанина и той не се поколеба да отбележи. След тази победа Астън Вила се изкачва до 14-ата позиция във временното класиране във Висшата лига с актив от 12 точки, докато Брентфорд остава 10-и с 14 пункта на сметката си.