3. ОБЗОР: Борусия Дортмунд поднесе на тепсия титлата на Байерн! (ВИДЕО)

ОБЗОР: Борусия Дортмунд поднесе на тепсия титлата на Байерн! (ВИДЕО)

Хофенхайм с фантастичен обрат срещу Шалке, вижте резултатите от днешните мачове в Бундеслигата

Байерн Мюнхен е шампион на Германия за рекорден 31-и път! Това стана факт, след като Борусия Д спечели с 3:2 домакинството си на втория в класирането РБ Лайпциг. Така авансът на баварците от 7 точки на върха в класирането се запази и не може да бъде стопен до края на сезона.

Борусия Д поведе с гол на капитана си Марко Ройс още в седмата минута, а малко след почивката Джейдън Санчо удвои след пас на Рафаел Герейро. "Биковете" не се предадоха. В средата на втората част Емил Форсберг асистира на Лукас Клостерман, а в 77-ата минута Даниел Олмо възстанови равенството. В 87-ата минута обаче Борусия нанесе решителния си удар чрез един от най-добрите на терена Санчо. "жълто-черните" събраха 58 точки и се качиха на четвърто място в таблицата.

Хофенхайм сътвори фантастичен обрат за 4:2 срещу изпадналия вече Шалке 04. Тимът от Гелзенкирхен поведе с попадение на Марк Ут в 12-ата минута. В 42-ата Шкодран Мустафи бе точен - 0:2, но през второто полувреме пред вратата на Шалке се разрази буря и домакините реализираха 4 безответни попадения. Техни автори станаха Андре Крамарич в 47-ата минута, Кевин Акпогума 5 минути след това, Кристоф Баумгартнер в 60-ата и Илас Бебу в 64-ата. Така с 4 гола за 17 минути домакините се разправиха с противника си, който от следващия сезон ще се подвизава във Втора Бундеслига.