3. ОБЗОР: Челси пак би Милан, Реал се спаси в 95-ата минута (ВИДЕО)

ОБЗОР: Челси пак би Милан, Реал се спаси в 95-ата минута (ВИДЕО)

Вижте всички резултати и голмайстори от Шампионската лига

Челси победи за втори пореден път Милан, след като спечели с 2:0 визитата си от група Е на Шампионската лига.

Жоржиньо от дузпа в 21-ата и Пиер-Емерик Обамеянг в 34-ата минута донесоха успеха на лондончани, след като „росонерите“ останаха с човек по-малко още в 18-ата минута.

Тогава бившият играч на лондончани Фикайо Томори събори в наказателното поле избягалия от обсега му Мейсън Маунт. Главният съдия Даниел Зиберт не се поколеба в решението си: дузпа за Челси и червен за английския бранител.

Зад топката застана Жоржиньо, който прати в обратния ъгъл Татарушану и по този начин откри пред препълнения „Сан Сиро“.

Милан можеше да върне гола доста бързо, дори с 10 души на терена. Оливие Жиру с глава прати топката покрай лявата греда на Кепа.

В 34-ата минута преднината на английския тим стана още по-сериозна - Обамеянг се възползва от пас, елиминирал цялата защита на миланския гранд и с едно докосване матира Татарушану.

Спечелилият дузпата в средата на полувремето Маунт опита да направи резултата класически, но Татарушану изби удара му по земя в корнер.

Втората част стартира точно като първата - с атаки в двете посоки. Първо италианският тим можеше да намали пасива си след добра комбинация между Дест и Тонали, завършила с пресечен от Кепа успореден пас на италианеца. В следващата атака влезлият на почивката Галахър преодоля Татарушану, но от малък ъгъл нямаше как да отбележи трети гол за своите.

В 54-ата минута Татарушану отново показа рефлекс, въпреки напредналата си възраст. Жоржиньо стреля от границата на наказателното, но топката се озова в Обамеянг, който малко случайно отклони към вратата на "Дявола" и само намесата на румънеца го лиши от гол.

Шампионът в Серия А показа зъби в средата на полувремето, когато Леао излъга лесно Галахър и Джеймс и прати топката в наказателното, където непокритият Дест стреля в аут от чиста позиция.

До края попадения не паднаха и така Челси взе пълния комплект от точки в Милано. След успеха лондончани са лидери в класирането на група Е със 7 точки, като имат с 3 повече от Милан и Динамо (Загреб). Втори е РБ Залцбург, който има 4 в своя актив.

Успех с 2:0 като гост днес записа и РБ Лайпциг, докато всички останали късни срещи от Шампионската лига завършиха при резултат 1:1. Защитаващият титлата си отбор на Реал (Мадрид) стигна до ремито при визитата си на Шахтьор (Донецк) с гол в 95-ата минута, но равенството 1:1 бе достатъчно на тима да се класира за осминафиналите на турнира.

Същото важи и за Манчестър Сити, който по-рано през деня фиксира 0:0 като гост на Копенхаген и продъжлава напред към директните елиминации.