3. ОБЗОР: Дибала поведе Рома към третото място в Калчото (ВИДЕО)

ОБЗОР: Дибала поведе Рома към третото място в Калчото (ВИДЕО)

Втора победа за Кремонезе, Болоня би Аталанта – резултати и класиране

С гол от дузпа на Пауло Дибала отборът на Рома победи Торино с 1:0 като гост и се изкачи на трето място в класирането на италианската Серия А.

Аржентинецът се разписа от бялата точка още в 8-а минута и това попадение се оказа единствено в мача.

"Вълците" събраха 53 точки и влязоха в топ 4, възползвайки се от грешните стъпки на миланските грандове Милан и Интер в кръга.

Верона запази шансове за оставане в елита след драматична победа с 2:1 у дома срещу Сасуоло.

Аржентинският нападател Адолфо Гаич вкара победния гол в добавеното време. Верона губеше с 0:1 след гол на Харуи, но направи обрат в заключителните минути, като Чекерини изравни в 84-а минута, преди Гаич да донесе едва петата победа за тима през сезона. Верона остава на 18-о място с 22 точки на 4 от 17-ия Специя.

Кремонезе показа, че въпреки лошите резултати до момента, не бива да бъде отписван от борбата за оцеляване в Серия А и днес постигна волева победа с 3:2 при гостуването си на Сампдория. Последните два отбора в италианското първенство си смениха местата, като генуезци вече са на последното 20-о място с 15 точки.

Гостите от Кремона, които на два пъти изоставаха с гол пасив, в крайна сметка взеха втората си победа през годината и вече имат 16. Но спасителното 17-о място е на цели 10 точки повече и се заема от Специя. В другата среща със същия начален час Болоня удари с 2:0 като гост Аталанта.

Домакините започнаха много агресивно на своя стадион Мараси и Мехди Лерис най-напред беше отказан от вратаря Марко Карнесеки, но в 15-ата минута същият футболист откри резултата с глава, засичайки от осем метра подаване на Томазо Агуело. В следващите минути вратарят на Кремонезе имаше още доста работа, отбивайки удари на Алесандро Дзаниоли и на Хари Уинкс. Но в 35-ата минута Паоло Гилионе изравни. Той получи центриране от Джакомо Куалията от ляво и от воле прати топката под гредата. Милан Джуричич отново пробва рефлекса на вратаря на гостите преди почивката.

Отново двамата бяха във фокуса и през второто полувреме, като пак стражът на Кремонезе спечели дуела. В 66-ата минута Дзаниоли проби мощно, подаде на Агуело, който записа втората си асистенция. Топката стигна до Сам Ламерс и той записа първото си попадение в Серия А.

В рамките на последните пет минути обаче гостите отново вдигнаха оборотите и стигнаха до пълен обрат. Сирил Десерс проби до аутлинията и върна назад за грузинския защитник Лаша Локошвили и каращият първия си сезон в Италия бранител изравни. В 5-ата минута на добавеното време резервата Феликс Афена-Гиян получи топката в пеналта и стреля мощно. Опитът му беше отразен, но топката се върна в него и той подаде този път на друга резерва – Леонардо Серникола, който от метър прати топката във вратата.

Болоня изтърпя безплодните атаки на Аталанта на Гевис Стейдиъм и пет минути след началото на втората част опитният Никола Сансоне даде преднина след като Муса Бароу му свали топката. До края на срещата сценарият не се промени и друг ветеран – Рикардо Орсолини оформи крайното 0:2 в 85-ата минута.

20. Сампдория   29  3  6 20  18:50 15
*От актива на Ювентус са извадени 15 точки заради решение на футболната федерация.

Турция обърна Исландия в голово шоу (ВИДЕО)

Турция победи Исландия с 4:2 като гост в мач от Лига В на Лига на нациите

OБЗОР: Италия отнесе Израел и продължи полета в Лигата на нациите (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)

Ето как завършиха всички мачове от Лигата на нациите тази вечер

В Турция хвалят трансферите на Мъри Стоилов

Шестима от новите играчи на Гьозтепе вече имат отбелязан гол

Реал Мадрид атакува Фримпонг през следващото лято

Защитникът на Байер Леверкузен има освобождаваща клауза от 40 милиона евро

Зидан е готов да поеме Манчестър Юнайтед

Французинът е отворен към хипотезата да замени Ерик Тен Хаг на "Олд Трафорд"

Радост в Рома: Дибала вече е готов за игра

Аржентинецът ще е на линия за мача с Интер

Феновете на Франция не харесват Мбапе, разкри спонсор

Оказва се, че нападателят не е толкова популярен в родината си

Албания излъга Грузия в Тблиси и завърза групата (ВИДЕО)

"Орлите" победиха с минималното 1:0 и се изравниха с първите два отбора с по 6 точки

Новата Суперлига стартира през 2025 година?