ОБЗОР: Фиорентина не изпуска топ 4 от поглед след 1:0 над Верона (ВИДЕО)

Сасуоло и Удинезе със самоубийствен хикс малко над чертата

Фиорентина продължава да впечатлява през този сезон в Серия А, след като постигна минимална, но много ценна победа с 1:0 над Верона.

Виолетовите започнаха мача кошмарно, след като още в 3-та минута нарушение в наказателното им поле доведе до проверка на ВАР и отсъждане на дузпа за гостите от Верона. Милан Джурич обаче беше спрян от Терачано с двойно спасяване.

В следващите минути веронци продължиха да са по-активния отбор, но пътят им към гола спираше в наказателното поле на домакините.

Това се оказа пагубно за тях в 78-та минута, когато Лукас Белтран беше на правилното място в пеналта и заби топката в горния ляв ъгъл. С трите си точки Фиорентина събра 27 точки на петото място, но с еднакъв актив с четвъртия Наполи.

По същото време Удинезе и Сасуоло взеха по точка на "Дачия Арена", което не е сериозна награда за нито един от двата отбора.

В 36-та минута Лоренцо Лука трябваше да вкара от няколко метра и даде аванс на домакините.

В 55-та минута Роберто Перейра удвои аванса на своя тим след страхотен изстрел в долния десен ъгъл. Това обаче не беше достатъчно за победата на Удине. Само четири минути по-късно Мартин Пайеро беше изгонен с директен червен картон и всичко се обърна за Удине.

Първо в 75-та минута Доменико Берарди намали след точно изпълнена дузпа, а в 88-та отново той беше точен, оставяйки Марко Силвестри безпомощен.