3. ОБЗОР: Франция писа "тройка" на Гибралтар в рутинно гостуване (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)

Англия отнесе Малта с 4:0

Франция победи в тренировъчно темпо Гибралтар с 3:0 в мач от група B от квалификациите за Европейското първенство през 2024 в Германия. С успеха Франция остава начело във временното класиране с актив от 9 точки и голова разлика 8:0. Втори е Гърция с 6 точки. Южните ни съседи победиха с 2:1 у дома Република Ирландия в мач, който се игра по същото време с Гибралтар-Франция. Трети е Нидерландия с 3 точки, а в дъното е Гибралтар с 0.

Още преди да изтекат три минути игра Франция излезе напред в резултата. Кингсли Коман проби отдясно и центрира. Около вратарското поле Оливие Жиру скочи високо и с глава нямаше как да пропусне.

В добавеното време на първата част защитник на Гибралтар игра с ръка в наказателното поле. Главният съдия Евгений Арановский реши, че няма основания за дузпа. Намеси се ВАР и в крайна сметка украинският рефер отсъди наказателен удар, който Килиан Мбапе реализира за 2:0. Спокойствието съвсем обзе редиците на Дидие Дешан. Французите изиграха втората част на още по-ниско темпо.

В 52-рата минута удар по земя на Антоан Гризман срещна левия страничен стълб. В 78-ата минута Франция вкара трети гол. Килиан Мбапе проби в наказателното поле и отправи остро центриране. Аймен Муели пресече подаването, но прати топката в собствената си мрежа.

По същото време Англия разби с 4:0 Малта също като гост. Трите лъва" не срещнаха никакви проблеми в този мач и решиха всичко за малко повече от половин час игра, когато паднаха три от четирите попадения в двубоя.

Автогол на Фердинандо Апап даде преднина на гостите в 8-ата минута, Трен Александър-Арнолд удвои в 28-ата, а Хари Кейн направи резултата класически от дузпа в 31-вата минута. Четвъртото попадение бе за Калъм Уилсън също от дузпа в 83-тата минута. Така англичаните записаха трети успех след изиграни три мача.