3. ОБЗОР: Георги Костадинов с цял мач и победа в Лигата на конференциите

ОБЗОР: Георги Костадинов с цял мач и победа в Лигата на конференциите

Албанци чакат Лудогорец, ако отпадне – вижте всички резултати

Георги Костадинов беше титуляр при победата на АПОЕЛ Никозия с 2:0 като гост срещу Дила Гори в първи мач от третия квалификационен кръг в Лигата на конференциите.

Българският национал остана на терена през целия двубой и в 55-ата минута получи жълт картон.

Испанецът Хосе Креспо даде аванс за гостите в допълнителното време на първата част, а Йоргос Ефрем удвои аванса за АПОЕЛ в 64-ата минута.
Реваншът между двата отбора е през следващата седмица в Кипър.

Албанският Партизани Тирана пък почти сигурно ще бъде съперник на Лудогорец в плейофите на Лигана Конференциите, ако орлите отпаднат от Астана в третия предварителен кръг на Лига Европа.

Партизани постигна много важна с 2:1 като гост на Валмиера в двубой от третия квалификационен кръг в Лигата на конференциите.

При гостуването в Латвия, Партизани стигнаха до пълен обрат, след като Валмиера с гол на Густаво Силва Соуса в 27-ата минута.

След почивката обаче, албанският тим бе преобразен и първо изравни в 58-ата минута чрез Теди Кара, а в 76-ата минута Ерос Грезда донесе обрата за Партизани и го приближи до плейоф в третия по сила европейски клубен турнир.

Хамрун и Юлиан Ненов загубиха с 1:6 у дома срещу Ференцварош в Лигата на конференциите. Българският нападател Ненов, който получи жълт картон в 37-ата минута, започна в стартовия състав на малтийците, но беше заменен от бразилеца Едер след един час игра.

Мохамед Абу Фани изведе унгарците напред още в третата минута, а след почивката Барнабас Варга реализира хеттрик. Кристофър Захариасен и ганаецът Овусу също бяха точни във вратата на домакините.

Луке Монтебело отбеляза почетния гол за Хамрун пет минути преди изтичане на редовното време на двубоя.

Втората среща между двата тима е през следващата седмица в Будапеща.